Jump to content

Łowisko Kamieniołom Gacki k. Pińczowa


hektores
 Share

Recommended Posts

Zbiornik to stary 25 ha kamieniołom, podczas eksploatacji natknięto się na wodę, która stale przybywa.Droga dojazdowa znika pod taflą wody-to jeszcze pamiątka z czasów czynnego wyrobiska.Kiedyś były to dwa oddzielne zbiorniki co widać jeszcze na tablicy .Akwenem opiekuje się koło PZW w Gackach.Jedyną zmorą jaka ich prześladuje to rolnicy myjący maszyny po opryskach.Strefa przybrzeżna porośnięta jest moczarką. Ryb jest dużo - karpie ,amury i nawet jesiotry ,jest ładny drapieżnik ale łowisko ma swoje "widzi mi się" .

Czasami ryby biorą jak oszalałe a czasami cisza -nic .Polecaną miejscówką jest koniec zbiornika i tam gromadzi się najwięcej wędkarzy .Dojazd dobry-w okolicy Camping w pobliskich Gackach jest sklep i bankomat .Pionowe ściany,z których przy wietrznej pogodzie spadają kamyczki robią wrażenie . Sporo przyjezdnych wędkarzy z okolic Śląska i Małopolski .Można znaleźć fajne skałki "kamienie" co widać na zdjęciach.

Pobliski Camping znajdujący się po lewej stronie na zbiorniku "Pompa"oferuje sporo atrakcji. Plaża z kąpieliskiem ,grille kursy nurkowania.Woda posiada I klasę czystości, wypływa z podwodnych źródeł i zawiera leczniczą siarkę.

Dojazd z Kielc- kierujemy się trasą 766 na Pińczów ,tam

skręcamy w centrum w drogę na Busko Zdrój 767 to jest zaraz na rynku (Plac skręcamy w lewo zaraz za kościołem w ulice Batalionów Chłopskich potem około 5,5km w miejscowości Bogucice skręcamy w prawo i jedziemy prosto jakieś 4 km i na krzyżówce z napisem Nida Gips skręcamy w prawo będzie widać takie typowe górki i po lewej zakład Lafarge Nida Gips.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Baza noclegowa

Camping Loch Ness

http://campinglochness.blog.onet.pl/

Camping Loch Ness - rodzinny , kameralny wypoczynek z dala od gwaru i hałasu. Własne kąpielisko i plaża z krystalicznie czystą wodą I kl. czystości / zawiera siarkę! doskonałą na bóle reumatyczne /. Obok campingu dwa rezerwaty florystyczne , teren nadający sie na spacery , jazdę rowerami. Doskonałe warunki dla wędkarzy i do uprawiania nurkowania-głębokość zbiornika dochodzi do kilkunastu metrów a przejrzystość do 3-5 m. W sezonie szereg imprez letnich: nurkowanie, piłka plażowa i inne. Zapraszamy serdecznie do Loch Ness ! Kto raz tu odpoczywał ten powraca do Loch Ness corocznie.

Loch Ness czynne od pierwszego do ostatniego klienta.

ZAPRASZAMY !!!

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Podziękowania dla firmy AR-TUR za zdjęcia ośrodka Loch Ness.

http://rezerwacjaurl...-w-Gackach.html

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...