Skocz do zawartości

WĘDKA KARPIOWA I KOŁOWROTEK


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

jestem nowy na forum i wędkarstwo karpiowe dopiero zaczynam. Założyłem ten temat, aby dowiedzieć się jakie wędzisko polecacie dla początkującego. Budżet jaki posiadam wyznaczony na samo wędzisko to ok. 300 zł. Wędkę chciałbym wyrzucać na grunt i zakładać pellet na włos. Wody na jakich będę wędkował to wody stojące i wolno płynące - jeziora. Zestaw chciałbym wyrzucać na dalekie odległości jak wcześniej wspomniałem na grunt. Posiadam kołowrotek DAM Quick Camaro 620 FS z nawiniętą żyłką Jaxon Monolith Feeder 0,22mm oraz wytrzymałości 11kg. Jak sądzicie zostawić ten kołowrotek czy kupić inny i zmienić żyłkę? Jeżeli tak to na jaki budżet 250-300zl. Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chodzi Ci o typową 'karpiówkę' czy Feedera?    Bo mamy bardzo dobrą karpiówkę w tym budżecie - Trabucco Carp Rebel 3,6m. Gdybyś był zainteresowany to więcej info na priv.

Kołowrotek na początek może być, ma wszystko co trzeba :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam tych wędek więc nie porównam ich. Na pewno są to nowsze modele niż zaproponowana Trabucco ale czy lepsze tego Ci nie powiem. Parametry jak i cena wszystkich trzech zbliżone.

Ja uważam że na Karpia lepsza jest żyłka ale opinie są różne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Co do wyboru żyłka czy plecionka.

Plecionka ma zerową rozciągliwość, dzięki temu mamy lepszą sygnalizację brań, oraz pewniejsze zacięcie. Jej wytrzymałość, czasami wręcz absurdalna nie podda się nawet największej sztuce,

Jest droga.

Żyłka jest rozciągliwa, potrafi szybko się przecierać, mimo tych wad ma również zalety, dużą wytrzymałość na węzłach jest finezyjna, tania i bezpieczna dla ryby.

Osobiście również w wędkarstwie karpiowym, jestem zwolennikiem żyłek zwłaszcza gdy łowimy w miejscach, gdzie możemy pozwolić rybie swobodnie odpłynąć i powalczyć.

Sytuacja zmienia się , gdy nasze zestawy są nieopodal zwalonych drzew, stare mądre karpie lubią takie miejsca i potrafią rzadko wypływać z takich konarów. Podczas brania liczy się czas, szybkość zacięcia i pewnego odciągnięcia ryby od podwodnych zawad.

Wybór plecionka / żyłka jest uwarunkowany sytuacją i miejscem, po prostu dobieramy do warunków panujących na danym łowisku. 

 

 

 


 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...