Jump to content

Wędka i kołowrotek na karpie

Recommended Posts

Witam,
Chciałem skompletować zestaw karpiowy budżetowy. Jeden mam WĘDKA JAXON ZAFFIRA CARP 3,60m 3,5lbs i do tego Kołowrotek Okuma LONGBOW XT Baitfeeder 655. Chcę zakupić drugi tylko jeśli chodzi o kołowrotek to chciałbym żeby był też na feedera nie ukrywam że kasa jest dla mnie ważna. Na zasiadki nie będę zbyt często chodził i dlatego nie chcę dużo wydawać. Upatrzyłem sobie wędke MIKADO WĘDKA MILESTONE TRI CARP 360/3 LBS lubWędka Mikado INTRO CARP 360cm / 3.00lbs i do tego kołowrotek szukałem nie za ciężkiego i myślałem o
KOŁOWROTEK OKUMA CEYMAR BAITFEEDER CMBF-355,
OKUMA CARBONITE XP BAITFEEDER CBF-155A
Okuma AK-5000 Baitfeeder 1+1bb możeOkuma Pulzar Baitfeeder PZB-6000
Miał ktoś może do czynienia z tymi kołowrotkami za pomoc będę bardzo wdzięczny. Łowić będę w okolicach warszawy na komercji zna może ktoś ciekawe łowisko z karpiami.
dziękuje za pomoc pozdrawiam

Pulzar wygląda mi na następcę Tactica - a tego modelu posiadam 2 szt już chyba ze 4 sezony (rozmiary 4000 i 4500) i do niczego nie mogę się przyczepić jak za te pieniądze. Na początku oba działały pod dość ciężkim wiślanym feederem, 4500 z czasem zacząłem podpinać pod karpiówkę bo jakoś mi nie po drodze z nabyciem kolejnego młynka dedykowanego do karpiówki :P

Natomiast jak faktycznie ma być budżetowo to możesz sobie sprawdzić też taką opcję:https://link.do/zGTX6
Kompozytowy kijek i kompozytowy kołowrotek z wolnym biegiem, ale za przyzwoite pieniądze.
Łowiłem kilka razy i daje radę, choć muszę przeznać, że wiekszej ryby niż 5-6 kg na ten kij nie wyciągnąłem. Natomiast wrażenia całkiem spoko.
Jeden główny minus - długość transportowa! Mamy tutaj dwuskład, który jest co prawda mocniejszy, natomiast mniej poręczny w transporcie.

A jeśli wolisz osobno kij osobno młynek to możesz rozważyć tą wersję:https://link.do/UkU93z tym, że jest trochę słabsza bo 2,75 lbs.

Osobiście od półtorej sezonu używam dwóch wędzisk też z Caperlana ale z serii xtrem-9 (konkretnie tych:https://link.do/nJN93) i jestem mega zadowolony, natomiast to już nie tak do końca budżetówka bym powiedział (choć drogie też nie są). Dobrze się rzuca, długość na moje łowiska odpowiednia a i w transporcie nie są uciążliwe. PB wyjechało bez zająknięcia, choć gigant to jeszcze nie był (16kg).