Jump to content

Kij do metody i klasyka - PZW

Maciacino
 Share

Recommended Posts

Cześć,

rok temu próbowałem swojego szczęścia w method feederze, nie bardzo szło. W te lato wracam silniejszy, poczytałem, pooglądałem Youtuby, zakupiłem pojemnik do moczenia pelletu, trochę pelletu i dumbellsów. Stwierdziłem, że zakupię też wędkę, bo przerobiona Jaxon Harmony Feeder 3,60m 80g jest już dość leciwa.

Łowię na PZW, raczej omijam komercję. Jeziora od 10 do 60ha, choć kto wie gdzie mnie kiedyś wywieje. 

Do tej pory używałem najczęściej podajników 30g. Chociaż posiadam też 40 i 50g. Rzucam zwykle na 30-50m.

Czego mi brakuje obecnie, to nowej wędki, która sprawdziłaby się na jeziorach. Obecnie nie mam wędki, którą mógłbym nęcić wstępnie czy to spombem czy dużym koszykiem zanętowym. Zacząłem się zastanawiać, czy może jest możliwość połączenia tych dwóch rzeczy w jedno, czyli wędka z takim CW który pozwoliłby na wyrzuty najlepiej spombem, potem szybka zmiana szybkozłączka na podajnik i jazda. Chciałbym wędkę, z wąskim blankiem, ale posiadającą moc, chcę czuć rybę, ale jednocześnie móc wyrzucić 50g podajnik i wyciągnąć w razie co życiówkę z PZW czy tez jakiegoś spasionego karpia jakbym się wybrał na komercję. Chciałbym też móc czuć brania mniejszych ryb, bo wiadome jak to na PZW jest, ale rozumiem, że do tego wystarczy po prostu delikatna szczytówka. 

Budżet 300zł max

Na początku chciałem Nevisa Vanity Carp Feeder 3,30 30-90g, ale niestety jest niedostępny.

Polecana przez wielu „perełka” seria Jaxona Genesis pro Method Feeder 3,30 60g została przeze mnie odrzucona bo wg. mnie 60g nie da rady.

Obecnie rozważam:

Jaxon Genesis Pro Feeder 3,60m 30-90g

Daiwa Ninja X Method Feeder 3,60m 80g

Flagman Cast Master Method Feeder 3,60m 100g

Kołowrotek jaki chciałem i widziałem, że polecano to Okuma Custom Black Feeder CLX-55F. 

1. Czy w ogóle jest taka możliwość?

2. Jeśli tak to jaki cw i jakie wędki polecacie. Czy którąś z wymienionych przeze mnie, czy może te wędki ale z większym CW, bo takie też są.

Proszę bardzo o wyrozumiałość, długi post, czytałem już tyle wątków tyle stron i naprawdę potrzebuje pomocy.