Jump to content

Wybór silnika elektrycznego


WRZ G
 Share

Recommended Posts

Witam serdecznie, rozważam zakup silnika elektrycznego do pontonu seahawk 4, jako, iż budżet oscyluje w okolicach 1200 zł, zastanawiam sie między tymi 3:

JAXON

JAXON TURBO MAX XT65

HAIBO

HAIBO D 65

HASWING OSAPIAN

Haswing OSAPIAN 55lbs

 

Zależało by mi na najmocniejszej jednostce dostępnej w tym budżecie, z myślą o ewentualnym zakupie lepszego pontonu/łódki w przyszłości i kontynuacji korzystania z teraz zakupionego silnika.

 

Będę wdzięczny za pomoc w wyborze/rady/sugestie.

 

Pozdrawiam serdecznie.

Edited by hege
edycja linków
Link to comment
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź, generalnie zastanawia mnie jeszcze kwestia parametrów tych silników - np. Osapian mimo, że ma 55lbs uciągu to 660 W mocy, Jaxon przy 65 lbs o 60 W mniej, a HAIBO przy również 65 lbs ma 780 W. Jak to rozumieć?

Link to comment
Share on other sites

Guest mikolaj37

Miałem Minn Kota i Osapiana i uważam że to chyba najlepsze silniki. Reszty nie znam ale myślę że obarczone większym ryzykiem. Kup tylko duży akumulator jak chcesz więcej popływać bo przy tej mocy silnika  się przyda. Lepiej jakby był z maximizerem. Pozdrawiam. 

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Czytam wypowiedzi na temat silników elektrycznych i muszę napisać kilka słów o nowo zakupionym silniku elektrycznym Has Wing Protruar 12V 65 LBS aby koledzy mieli większą wiedzę na temat tej marki. Przez 25 lat pływałem na silniku Motor Guide Power Plus 12V 46LBS a sporadycznie na  Minn Kota 55LBS i do tego sprzętu mogę porównać w\w Has Wing Protruar, otóż silnik Has Wing Protruar 12 V 65LBS jest silnikiem w miarę dynamicznym,  czas reakcji jest nieco opóźniony w  ale ma jedną wadę  której nie mogę pominąć to hałas na każdym biegu. Po pływaniu przez 3 godziny miałem już dość a ludzie na brzegu zwracali mi uwagę że na spalinówkach tu nie można pływać, jeśli ktoś szuka nowego silnika niech zwraca uwagę również na ten parametr bo po kilku chwilach może mieć dość pływania na silniku i wróci do wioseł. Mam w planie zrobić pomiary hałasu i prędkości i zestawić to z innymi silnikami :)

 

Edited by Rybalnik
Wybór silnika elektrycznego
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...