Skocz do zawartości

Wybór silnika elektrycznego


WRZ G
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, rozważam zakup silnika elektrycznego do pontonu seahawk 4, jako, iż budżet oscyluje w okolicach 1200 zł, zastanawiam sie między tymi 3:

JAXON

JAXON TURBO MAX XT65

HAIBO

HAIBO D 65

HASWING OSAPIAN

Haswing OSAPIAN 55lbs

 

Zależało by mi na najmocniejszej jednostce dostępnej w tym budżecie, z myślą o ewentualnym zakupie lepszego pontonu/łódki w przyszłości i kontynuacji korzystania z teraz zakupionego silnika.

 

Będę wdzięczny za pomoc w wyborze/rady/sugestie.

 

Pozdrawiam serdecznie.

Edytowane przez hege
edycja linków
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mikolaj37

Miałem Minn Kota i Osapiana i uważam że to chyba najlepsze silniki. Reszty nie znam ale myślę że obarczone większym ryzykiem. Kup tylko duży akumulator jak chcesz więcej popływać bo przy tej mocy silnika  się przyda. Lepiej jakby był z maximizerem. Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Czytam wypowiedzi na temat silników elektrycznych i muszę napisać kilka słów o nowo zakupionym silniku elektrycznym Has Wing Protruar 12V 65 LBS aby koledzy mieli większą wiedzę na temat tej marki. Przez 25 lat pływałem na silniku Motor Guide Power Plus 12V 46LBS a sporadycznie na  Minn Kota 55LBS i do tego sprzętu mogę porównać w\w Has Wing Protruar, otóż silnik Has Wing Protruar 12 V 65LBS jest silnikiem w miarę dynamicznym,  czas reakcji jest nieco opóźniony w  ale ma jedną wadę  której nie mogę pominąć to hałas na każdym biegu. Po pływaniu przez 3 godziny miałem już dość a ludzie na brzegu zwracali mi uwagę że na spalinówkach tu nie można pływać, jeśli ktoś szuka nowego silnika niech zwraca uwagę również na ten parametr bo po kilku chwilach może mieć dość pływania na silniku i wróci do wioseł. Mam w planie zrobić pomiary hałasu i prędkości i zestawić to z innymi silnikami :)

 

Edytowane przez Rybalnik
Wybór silnika elektrycznego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...