Jump to content
marshal93

Potrzebna pomoc , kupno pontonu

Recommended Posts

Witam , przymierzam sie do zakupu ponotonu  ze wzgledu na brak mozliwosci transportu / przetrzymywania lodki .Najlepiej cos z mozliwoscia doposazenie w silnik . Ogolnie jestem amatorem , nigdy nie lowilem z pontonu i mam kilka pytan  :)

Jak z trawaloscia materialu na uszkodzenia mechaniczne (powiedzmy rzucajaca sie ryba z woblerem na wierzchu w pysku ) ? Czy mozna komfortowo stanac / siedziec , na co zwrocic uwage lub czego unikac. 

Moj budzet to +/- 350 euro , lub 1500zl , celowo podaje euro bo obecnie mieszkam w niemczech i moze akurat sa sprzety niedostepne w polsce a do kupienia na zachodzie lub ktos mieszka za granica i cos uzytkuje fajnego , Pozdrawiam ! :)

Edited by marshal93

Cześć,

będziesz łowił na spławik, czy spinningował? Wędkował w pojedynkę, czy w dwie osoby? Silnik jaki chcesz zamontować, to spalina, czy elektryk? 

Skup się na pontonach z twardą podłogą, nie zwracaj uwagi na wynalazki typu http://sklep.pontony.net.pl/pl/p/Podloga-rolowana-KM330/230 

Jeżeli chodzi o bezpieczeństwo, to tak jak ze wszystkim... z głową trzeba łowić. Kotwicą, hakiem można uszkodzić materiał, ale wbrew pozorom to trzeba się trochę postarać. 

Osobiście mam Kolibri KM 300. W pojedynkę jest ok, ale w dwie osoby robi się ciasno.

No i cena na koniec. Obawiam się, że nowego, bezpiecznego i komfortowego sprzętu, za te pieniądze nie kupisz. Podkreślam bezpiecznego i komfortowego, bo wyładować się za burtę z pontonu bez twardej podłogi to żadna sztuka.