Skocz do zawartości

Odwieczne pytanie, uniwersalny zestaw


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich zapalonych wędkarzy.

Potrzebuje zestaw uniwersalny i w miarę tani (Jestem początkujacym wędkarzem, będę łowić 2 - 3 razy do roku na łowiskach komercyjnych więc nie chcę przepłacać)

Interesuje mnie wędka którą będę mógł połowić na spławik oraz grunt (karp/leszcz)

Po wielu godzinach spędzonych w internecie wybór padł na :
 

Wędka Jaxon Zaffira Tele Trip RT 300 10-40g      albo     330   (wiem to tylko 30cm różnicy, ale jak rozłożyłem sobie metr na ziemi zauważyłem, że jest to jak na początek chyba dość długi bat i boję się, że będę haczyć zestawem o drzewa, krzaki)

Kołowrotek Jaxon KJ-RNT300 5.1:1

Żyłka główna Jaxon monolith feeder 0,22 mm x 150 m (przypony pewnie na 0,20)

 

Bardzo proszę o waszą opinie czy dokonałem odpowiedniego wyboru, ewentualnie propozycje innego sprzętu jaki mógłbym kupić w podobnej cenie (ten zestaw kosztowałby mnie ok 130 zł + wysyłka)
I jaką długość tego bata w końcu wziąć... 300 czy 330 ? ;)

 

Wyczytałem gdzieś na forum, że użytkownicy niechętnie pomagają osobą co nie posiadają karty wędkarskiej. (Tak jadę łowić na łowisko prywatne w przyszłym tygodniu gdzie nie potrzebuję karty (pytałem się właściciela). Tak jestem zapisany na egzamin który odbędzie się dopiero w pierwszą środę przyszłego miesiąca (niestety egzaminy są przeprowadzane tylko raz w miesiącu)

Edytowane przez zakooo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Temat do kosza, dziękuje bardzo za pomoc... sprzęt kupiony, pierwsze rybki w jedną noc 2 leszcze i piękny jesiotr 3,6 kg a wszystko to na kukurydze jedyne co zmieniłem w zestawie to żyłka 0,30 przypon kupiony w sklepie chyba do 12kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...