Jump to content

Odwieczne pytanie, uniwersalny zestaw

Recommended Posts

Witam wszystkich zapalonych wędkarzy.

Potrzebuje zestaw uniwersalny i w miarę tani (Jestem początkujacym wędkarzem, będę łowić 2 - 3 razy do roku na łowiskach komercyjnych więc nie chcę przepłacać)

Interesuje mnie wędka którą będę mógł połowić na spławik oraz grunt (karp/leszcz)

Po wielu godzinach spędzonych w internecie wybór padł na :

Wędka Jaxon Zaffira Tele Trip RT 300 10-40g      albo     330   (wiem to tylko 30cm różnicy, ale jak rozłożyłem sobie metr na ziemi zauważyłem, że jest to jak na początek chyba dość długi bat i boję się, że będę haczyć zestawem o drzewa, krzaki)

Kołowrotek Jaxon KJ-RNT300 5.1:1

Żyłka główna Jaxon monolith feeder 0,22 mm x 150 m (przypony pewnie na 0,20)

Bardzo proszę o waszą opinie czy dokonałem odpowiedniego wyboru, ewentualnie propozycje innego sprzętu jaki mógłbym kupić w podobnej cenie (ten zestaw kosztowałby mnie ok 130 zł + wysyłka)
I jaką długość tego bata w końcu wziąć... 300 czy 330 ? ;)

Wyczytałem gdzieś na forum, że użytkownicy niechętnie pomagają osobą co nie posiadają karty wędkarskiej. (Tak jadę łowić na łowisko prywatne w przyszłym tygodniu gdzie nie potrzebuję karty (pytałem się właściciela). Tak jestem zapisany na egzamin który odbędzie się dopiero w pierwszą środę przyszłego miesiąca (niestety egzaminy są przeprowadzane tylko raz w miesiącu)

Edited by zakooo

• 2 weeks later...

Temat do kosza, dziękuje bardzo za pomoc... sprzęt kupiony, pierwsze rybki w jedną noc 2 leszcze i piękny jesiotr 3,6 kg a wszystko to na kukurydze jedyne co zmieniłem w zestawie to żyłka 0,30 przypon kupiony w sklepie chyba do 12kg