Jump to content

PanJarek

Forumowicz
 • Content count

  55
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

7

About PanJarek

 • Rank
  Uczestnik

Informacje o profilu

 • Imię
  Jarek
 • Płeć
  Nie powiem

Recent Profile Visitors

1417 profile views
 1. Dzień dobry. Nieduży mróz utrzymuje się już od kilku dni a czasem w nocy (przynajmniej u mnie) sięga dziesięciu stopni poniżej zera. Na niedużych zbiornikach jest już delikatna pokrywa lodowa, jeśli pogoda się utrzyma będzie można niebawem wybrać się na ryby. Dajcie znać jeśli ktoś już podejmie pierwsze próby.
 2. PanJarek

  Jak złowić karpia w stawie?

  W sumie to chyba kombinowanie bardziej mi odpowiada. Lubię komplikowac proste sprawy
 3. Dzień dobry. Łowisko znajduje się niedaleko mnie, w niedużej wiosce. Wędkarzy jest tam niewielu, głównie starsi panowie. Łowią przeważnie na kukurydzę. Bez żadnych dodatków i aromatów. Ryby są, lecz biorą raczej niechętnie ale jeśli już coś weźmie to coś 2kg+. Staw jest nieduży, około 15 arów, głębokość od 0,5m do 2,5 z wyspą porośniętą trzcinami. Aktualnie dopadło mnie choróbsko i na ryby przygotowuję się tylko teoretycznie oraz kompletując sprzęt. Miałem wybrać się na ryby ostatnio i kupiłem kukurydzę haczykową Traper waniliową oraz zanętę Traper zielony marcepan. Będę łowił na metodę. Przypon włosowy wraz z ziarnem sztucznej kukurydzy aby ładnie zaprezentować przynętę. Takie połączenie będzie okej czy jednak przynęta powinna być podobnego smaku co zanęta? Jeśli macie jakieś rady to bardzo chętnie skorzystam.
 4. PanJarek

  Aromatyzowanie sztucznej kukurydzy

  Pomysł sztucznej kukurydzy wziął się stąd, że oglądałem na yt jakiś filmik i to jak ładnie prezentuje się przynęta na włosie wraz z pływającym ziarnem. Taką więc kukurydzę kupiłem i teraz kombinuję dalej. Aktualnie dopadło mnie choróbsko i na ryby pójść nie mogę więc przygotowuję się teoretycznie oraz kompletuję sprzęt. Temat przeniosę lub założę nowy w innym dziale gdyż zaczynam odbiegać za bardzo od działu przynęty sztuczne.
 5. PanJarek

  Aromatyzowanie sztucznej kukurydzy

  A zatem będę próbował jako dodatek używać miodu (mam własny, z własnej pasieki). Lepiej kupić kukurydzę konserwowa ze spożywczego i przed wedkowaniem dodać miodu i sztucznej kukurydzy aby przeszedł zapach czy może samodzielnie ugotować ziarna w wodzie z miodem a potem wrzucić sztuczne? Może da się to jakoś zawekować razem ze sztuczną kukurydza aby przechować kilka(naście) dni?
 6. PanJarek

  3D Suicide duck

  Do szczura savage Gear można dokupić łapki i ogonek więc do kaczki pewnie też trzeba kupić.
 7. PanJarek

  Aromatyzowanie sztucznej kukurydzy

  Łowisko znajduje się w niedużej wiosce, wędkarzy jest tu niewielu, głównie starsi panowie. Łowią przewaznie na kukurydzę. Bez żadnych dodatków i aromatów. Ryby są lecz biorą raczej niechętnie ale jeśli już coś weźmie to coś ładnego. Zastanawiam się jaką podjąć strategię. Łowić tak jak oni czy dodawać jakieś atrakcje aby ryby brały chętniej. Jaki jednak przyniesie to efekt jeśli ryby nie są przyzwyczajone do atraktorow? Czy może zanecac regularnie kukurydza z jakimś dodatkiem i rybę przyzwyczaić do nowego smaku?
 8. Dzień dobry. Mam fajne łowisko gdzie jest ładny ale wybredny karp. Chciałbym spróbować ma metodę zakładając kukurydzę na włos. Wymyśliłem, że połączę 2-3 ziarna naturalnej kukurydzy (np waniliowej traper) plus jedno ziarno kukurydzy sztucznej pływającej. Żeby nie wzbudzać podejrzeń ryb może tę sztuczną kukurydzę uatrakcyjnić jakimś zapachem? Co możecie polecić i w jaki sposób? Są jakieś środki które można wlać do słoiczka ze sztuczną kukurydzą i tak przechowywać? Czy może po prostu kupić surową kukurydzę, ugotować, dodać trochę miodu i zamknąć w słoiczku razem z kilkoma ziarnami sztucznej kukurydzy?
 9. Dziękuję za wyrozumiałość Żyłka która ma w nazwie słowo match o grubości 0,2 oraz przyponowa 0,16?
 10. Dzień dobry. Wybaczcie że nie do końca was posłuchałem ale kupiłem wędkę Mikado Black Stone tele match 450cm. Glownie kierowalem się ceną bo kupiłem ją za 150zl oraz łatwością transportu. Teraz muszę dokupić do niego kołowrotek. Czy jeśli chce wydać do 150zl to szukać czegoś konkretnego czy po prostu aby miał płytką szpule? Na przykład mikado Ace Match 2006 się nada?
 11. Jutro idę na jezioro Bartąg popróbować złowić okonia. Sprawdzę miejsca wskazane przez Docio i zobaczę czy odległość od brzegu jest osiągalna dla spławika czy dla metody gruntowej. Wtedy będę wiedział na jaką metodę wędkowania łowić i w jaki sprzęt się zaopatrywać.
 12. Da się jeszcze łowić czy już nie ma lodu?
 13. To trzeba się zdecydować na jedną konkretną metodę? Łowię na splawik, feedera oraz spinning jak mam z kim na łódkę iść. No i oczywiście z lodu. Z lodu na błystkę i mormyszkę choć chce jeszcze spróbować na splawik. Nawet splawik jeden sam zrobiłem A jeszcze chcę kupić jakiegoś bata bo mam w okolicy fajne lecz porośnięte jezioro gdzie jest ładny lin w grążelach.
 14. Jak lód nie jest taki na 100% pewny to ja i tak jak idę to co dwa metry robię przed sobą dziurę piką.
×