Jump to content

mopsik

Forumowicz
 • Content count

  34
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

70

About mopsik

 • Rank
  Użytkownik

Informacje o profilu

 • Imię
  Mariusz
 • Lokalizacja
  Gdańsk

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. mopsik

  Gruntowe 2020

  piękny,zazdroszczę.U nas tylko certy biorą na Wiśle.
 2. mopsik

  Jaki kołowrotek?

  Morski kołowrotek to dobre rozwiazanie,sam o tym myślałem jak tydzien temu kupowałem.Raz - mocna przekladnia z przełozenie ok 4,5 , a po drugie lepsze łożyska i ochrona przed solą.Kupiłem dragona method FD550i i przy obciażeniu 120 gr nawet nie jęknie.Duża szupla powoduje szybszy nawój.Cena trochę ponad Twój budżet ale jak kupisz ten dragona boat lub inny dragona morski,widziałem taki ok 100 zł - będziesz zadowolony.Nie bój się rozmiaru 5000.Jeszcze ostatnia uwaga.Zerkaj na inną rzecz.Np Ryobi robi tak że wielkość 3000 i 4000 to tylko różnica w szpuli.Wtedy bierz 3000 lub 5000 jak jest w ofercie.Przeskok ogromny w trwałosci a najwyzej nawiniesz podklad.
 3. mopsik

  Spławikowe 2020

  Tak czy inaczej...wczoraj druga próba polowania na lina.Były bąble ale lina ni widu ni słychu.Zakładałem chleb,kuku,czerwonego,białego i nie drgnęło.Brała tylko płoć i wzdręga.Nie wiem...może się starzeję i nie rozumiem już rybek ? :)
 4. mopsik

  Wyważenie spławika

  Może koledze chodziło o 6gr ?Amatorsko łowiąc nawet na kanale bez uciągu przy 1gr ciężko z łowieniem.Jeszcze lekki wiaterek i d... blada.Jeszcze kwestia czy to bacik czy wędka z kołowrotkiem - bo zarzucić 0,6 gr z kołowrotka będzie bardzo trudno - chyba ze żyleczka głowna 0,12 :). Wnioskuję ,że masz spławik 6 gr
 5. mopsik

  Ocena sposób montazu spławika

  Bolenie na spławik ? Chyba maleństwa boleniowe.Jakby Ci taki nawet 50 cm się zapiął to z Twojego zestawu zostałyby resztki :).Jak kolega wyżej napisał.Nie ma czegoś trakiego jak zestaw uniwersalny.Jak chcesz przynętę szybko sprowadzić do dna,np dla leszcza a po drodze uniknać brań ukleji - może być oliwka.Jak jest płynący nurt i chcesz połowić na przystawkę - lepsza oliwka oparta o dno (przegruntowany).Inaczej gdy chcesz łowic z opadu czyli wolno opadający zestaw - np na wzdręgę czy inne ryby biorące w toni - lepiej rozłożone śruciny,mniejsze kulki czy inny typ śrucin.Dochodzi kwestia typu spławika - bo inaczej waglerek (jak wyżej opisano) a inaczej delikatny spąłwiczek z cienka antenką. Na leszcza ,lina i inne rybki z dna żerujace (bo tam wolą zajadać) wypróbuj z obciażeniem u przyponu a przypon na dnie.Patryk...dużo łów i łów i łow a sam zobaczysz że spławik to temat rzeka... Połamania kija
 6. mopsik

  Spławikowe 2020

  Wczoraj zasiadka na lina i leszcza na Śledziowym,ten szeroki kanał.Z rana jak przyjechałaem woda się gotowała u samego brzegu,pewnie tarło.Szczupak tańczył aż miło popatrzeć.Z rana kilka krąpikow i płotek a jak wyszło słoneczko - pusto.Zero brania a drobnica u brzegu się opalał ;).Ok 10 przelot na Wisłę,pomyślalem że ponudzę sie na cercie .I tu zdziwionko,nad wodą jak na zawodach.Cała wisła od Szewc do Przegaliny obstawiona co kilka metrów.Pikniki,grile ,całe rodziny.Kilkadziesiat aut.Znalazłem miejsce,połowilem trochę certy .Ok 13,30 do domku. Także Daniel ...u mnie to samo,pusto.Może lepiej by było bliżej wrot ...albo to tarło ...i ryba ma coś innego w głowie.Płoć cała w wysypce.
 7. mopsik

  Spławikowe 2020

  Mam w planach niedzielę ale chyba na dalszym odcinku,szerszym.Spróbuję bliżej trzcin ,może linek się pojawi.
 8. mopsik

  Gruntowe 2020

  Niestety bez fotek bo zapomniałem telefonu .Dzisiaj Wisełka,miejsce to samo co powyżej ,standardowo gruncik.Z rana niespodzianka ,trotka ok 30 cm.Aż dziw sąd taka mała rybka ma tyle siły.Potem kolejna niespodzianka - fląderka a nawet taka sobie przyzwoita flądra.Dalej już tylko standard - certy.Pogoda super.
 9. mopsik

  Spławikowe 2020

  Pełna zgoda co do własności ale wiesz jak to z lokalsami ich wieś i ich woda.Była żwirownia i jej nie ma ,została woda i wieśniaki roszczą sobie prawa.Tak to jest na wsiach ,sam mieszkałem na wiosce i każdy przyjezdny był niemile widziany.Ogólnie to można wiele się dowiedzieć od miejscowych o sposobach łowienia bo siadałem obok i nic nie łapałem a oni co chwilę.Zanęta ? niepotrzebna ,łowią na ziemniaki w kostkę krojone i mają wyniki.
 10. mopsik

  Spławikowe 2020

  Nie,żwirownia,zupełnie nie należąca do nikogo.Miejscówkę sprzedał mi kolega ale po obietnicy że nie puszczę dalej info przed najazdem wędkarzy.Ot taka dżentelmeńska umowa.Czesto na takich odludziach jest fajna rybka ,rok temu łowiłem tam liny po ponad 60cm a widok bąblowania bezcenne i to nie bąblowanko tylko gotowało się jak w garnku.Może dlatego musiałem mu obiecać.
 11. mopsik

  Spławikowe 2020

  1 maja też wyskoczyłem nad wodę bo tak każe tradycja :),na inną wodę niż zwykle czyli żwirownię licząc na lina bo zawsze o tej porze roku już tam brał.Jest to głęboka woda bo u brzegu jest prawie 3 m a dalej nawet 8m.Brały tylko płocie i to już tarłowe bo szorstkie i krasnopiórki czyli wzdręgi.Lina brak i jego obecności nie zauważyłem.Rybki pływają dalej ale to chyba oczywiste i nie trzeba pisać .
 12. mopsik

  Bolonka 5m do 200/250 zł

  Ten 6m też byłby za krótki na Wisłę.Ogólnie na Wisłę jadę tylko z feederkiem lub ciężką gruntówką .Na Wisłę myślę min 7m chyba że znajdziesz nurt od burty lub łowić u samej burty.Jest tam kilka miejsc z dnem twardym na wysokości 5m i głębokością ok 4m.Musiałbym latem wypróbować
 13. mopsik

  Gruntowe 2020

  A ja dzisiaj po drugiej stronie brzegu bo Ty chyba strona Elbląga ? Ogólnie sama certa w ilości dobre 30sztuk ale tylko kilka wymiarowych.Kilak jazi a raczej jazików i oczywiście krąpie.Nadal brak leszcza.
 14. mopsik

  Bolonka 5m do 200/250 zł

  Dokładnie tak,polecam serię mvde ,nawet tę tanszą niż MX2 czyli SX2. Mam 6m i jest świetna.6m kupiłem za jakieś 174 zł.
 15. mopsik

  Spławikowe 2020

  Na wiosnę rybka zawsze gromadzi się na końcu Gołębiego i wejściu od Śledziowego do Gołębiego.Zawsze myślałem że Gołębi to takie zimowisko i warto tam spróbować.Chyba jednak nie ,bo nie ma tak grubego zwierza on chyba dopiero z Martwej wchodzi .Większa płoć jednak zawsze była na Śledziowym ,najlepiej na tych 500m od śluzy .To samo jest na Piaskowym.Zatem jak rybka się rozpłynie po Martwej to pojawi się na kanałach.Chyba ze jest inna koncepcja i ta ryba ma zimowiska na tym rejonie powyżej.Fajne miejsca na feedera.Zimą tam nie widuję wędkarzy ,chyba ża ja tam siedzę
×