Jump to content

jonasz7

Forumowicz
 • Content count

  474
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

95

About jonasz7

 • Rank
  Specjalista
 • Birthday 09/07/1987

Kontakt

 • Strona WWW
  http://wksradunia.pl

Wędkarstwo

 • Lubię
  Wędkarstwo spławikowe

Informacje o profilu

 • Imię
  Jonasz
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Rumia/Trójmiasto
 • Zainteresowania
  Wyczynowe wędkarstwo spławikowe

Recent Profile Visitors

5376 profile views
 1. jonasz7

  Gruntowe 2019

  Jakie koszyki uzywaliscie?? Gorki zalane? Jak daleko od brzegu lowiliscie?
 2. jonasz7

  DSC 0689

  Aha, no tak ładny. Nie zauważyłem ryby, skupiłem się na woderach hihihi.
 3. jonasz7

  Dobra żyłka do feedera

  Browning cenex feeder
 4. jonasz7

  początki udziału w zawodach

  Każdy ma "swoje". Tu nie chodzi o "bezpieczne nęcenie" tylko o powtarzalność i minimalizowanie elementów ogólnego efektu. Testy przeróżnych mieszanek moim zdaniem nie ma najmniejszego sensu. Parę razy wraz ze znajomymi robiliśmy testy, Było nas trzech (zawodnicy na tym samym poziomie) za każdym razem łowiliśmy jedną mieszanką dzieloną na trzy osoby, dodatkowo wstępne nęcenie było u każdego z nas identyczne. Efekty różne, rzadko zbliżone... Po każdym łowieniu dochodziliśmy do wniosków, że mieszanka była dobra, ale do tych ryb trzeba było się dopasować technicznie- rozmiar haczyka, długość oraz średnica przyponu, głębokość łowienia, ilość robaków na haczyku, sposób oraz intensywność donęcania, konsystencja mieszanki, często nawet sposób wkładania i prowadzenia zestawu (choć był to kanał). To jest największy powód, dla którego mieszanka ma być maksymalnie prosta i powtarzalna,.
 5. jonasz7

  początki udziału w zawodach

  Ja już nawet nie bawię się w mieszanie zanęt. Otwieram paczkę, wsypuje do wiadra i namaczam i dopiero od tego momentu nadaje całości tego co chce uzyskać na dane łowisko w zależności od użytego sita, momentu w którym i co przecieram oraz ilości przetarć. przed samym łowieniem już tylko, albo aż kontrola i dostosowanie konsystencji.
 6. jonasz7

  początki udziału w zawodach

  World Cup- bardzo drobna, pulchna, mało klejąca, dość dobrze pracująca kanałowa. Brasem- trochę grubsza, mało pulchna, srednio- dobrze klejąca, ścieląca się po dnie, na trochę rybniejsze wody.
 7. jonasz7

  początki udziału w zawodach

  Jest tak jak piszesz @Ozet. Tylko ja głupi nie umiem się dobrze wysłowić. Miałem na myśli to, że ryby bardziej wybierają te smaczne kąski (robaki, ziarno i inne przynęty) od zanęty. Idąc tym tokiem wolę zrobić mieszanką uboższą w spożywkę, bogatszą w robaki, niż w drugą stronę. Gliny używam dużo z racji tego, że moim zdaniem ryby dobrze czują się na dużym placu niż, na paru małych kulkach, a wrzucanie 8 litrów czystej zanęty to słaby pomysł... więc wolę dać 2-3 litry spożywki 5 litrów gliny i np pół litra robaków.
 8. jonasz7

  początki udziału w zawodach

  Bez bicia gdy łowię bez ochotki i joka nęce tak samo...a raczej nęciłem, bo tak zdarza mi się tylko na urlopie. Uważam że spożywka bardziej wabi, niż karmi ryby. Wolę iść w przynęty niż zasypać łowisko spożywką. Głównym celem mieszanki (moim zdaniem) jest stworzenie placu dla ryb, a one mają w tym placu szukać "aktywnie" kąsków.
 9. jonasz7

  początki udziału w zawodach

  Jako czynny zawodnik rangi okręgowej mogę co nieco podpowiedzieć. Po pierwsze po co czekać do maja, skoro zacząć należy szybciej! Co do zanęty to nie czytaj za dużo, musi to być wysoka półka-Lorpio GP, Sensas 3000, Champion Feed, te ostatnie rewelacja cena-jakość. Zanęty dziele na 1-delikatne kanałowe, 2-średnie (leszczowo-rzeczne),3- płociowe, 4-uklejowe.1- bardzo drobnej frakcji, mało klejące, średnio pracujące. 2- średniej frakcji, średnio klejące, mało pracujące,-ścielące się po dnie. 3- bradzo drobnej frakcji, mało klejące, mocno pracujące. 4- o frakcji pył, nie klejące, mocno pracujące. Co do koloru to zawsze ciemne, zbliżone do dna. Cała mieszanka zanętowa musi się składać max z 3 składników: Zanęta spożywcza, Glina, Robaki o wszystkim innym zapomnij<dodatki, atraktory itp.> Teraz proporcje, które są uzależnione od ilości ryb w łowisku przykład 1;1 jedna porcja gliny, na jedną porcję zanęty, 3;1 trzy porcje gliny na jedną porcję zanęty. Jak jest ryb sporo w łowisku daję 2;1 jak mniej to 4;1 a jak bardzo mało to 6;1 lub samą glinę z robakami. Jak widzisz zanęty spożywczej używa się mało ja w ciągu roku zużywam np 350kg gliny a zanęy max 35-40kg. WAŻNE-poczytaj o konsystencji zanęty!!! Czym prościej tym lepiej-uważam że zanęta to chyba nawet mniej niż połowa sukcesu.
 10. jonasz7

  Opłata Motława, odcinek "Troci".

  Witam, podepnę się pod temat Motławy odcinek nr 3 należący do Troci. Moje pytanie, to jaki wymiar ma tam sandacz? Szukam i szukam włącznie z telefonami i wychodzi mi że 45cm. Czy ktoś ma inne zdanie, czy ma jakieś info na ten temat podparte aktami prawnymi?
 11. Przeczytałem, wszystkie posty i ... bez sensu cała ironia. Jak wiadomo, sport wyczynowy jest dla ludzi bardziej zasobnych w pkt. i walka o małą stawkę nie pociągnie dużej ilości osób, stąd kwota taka, a nie inna. Czytamy info-liczymy swoje pkt. i już wiemy czy startujemy, czy nie. Pozdrawiam.
 12. jonasz7

  Zawody! Potrzebuje porady!

  Łowiłeś już tam wcześniej? Jeżeli tak to napisz jakie ryby tam dominują. Napisz jakimi wędkami dysponujesz.
 13. jonasz7

  Co nowego kupiliście?

  Kurcze, fajny... Proponuje za wczasu kupić dobry smar, np miedziany i od razu nałożyć na wszystkie metalowe elementy pokręteł od nóg i kostek zaciskowych. Niedzielne testy.... :)??
 14. @Mormycha Bardzo przyjemny film... Oby tak dalej. Powodzenia.
 15. jonasz7

  Spławikowe połowy w 2013-2018

  Do zamknięcia A tak serio, to gratulacje wszystkim za wytrwałość w tym ( zeszłym) sezonie ! ! ! Poraz zacząć nowy temat...
×