Jump to content

Szczupak z gruntu.


batu_han
 Share

Recommended Posts

Jak powinnien wygladac zestaw gruntowy na szczupaka? Bede lowil na fileta z dna, myslalem nad zylka 0,25 ale nie mam pojecia jak dalej ma to wygladac, wiem ze na koncu powinna byc stalka z hakiem/kotwica. Najbardziej chodzi mi o gramature ciezarka.

Link to comment
Share on other sites

Specjalistą nie jestem ale wydaje mi się że zestaw powinien wyglądać klasycznie czyli : na żyłkę główna nawlekasz ciężarek z rurka igielitowa, potem dajesz stoper, chroniący węzeł mocujący przypon z krętlikiem o długości ok 50 cm i na końcu hak lub kotwiczka. Ewentualnie zamiast ciężarka z rurka możesz zastosować rurkę antysplątaniową taką jak do połowów z koszyczkiem zanętowym i do tej rurki doczepiasz ciężarek. Przy takim połowie drapieżnik po pobraniu przynęty z dna powinien móc swobodnie wysnówac żyłkę z kołowrotka, więc jeśli nie masz kołowrotka z wolnym biegiem to zostawiasz otwarty kabłąk i na szpule zakładasz gumkę recepturke żeby żyłka sama się nie zsunęła. Najczęściej branie wygląda tak że szczupak łapie rybkę, odpływa z nią kawałek i potem staje żeby przystąpić do konsumpcji, wtedy należy zacinac. Waga i ksztalt ciężarka zależy od tego gdzie będziesz łowił. Rzeka czy jezioro. Kanciaste i cięższe na łowienie w nurcie a lżejsze na wodę stojąca. Poszukaj rysunków jak taki zestaw powinien wyglądać, na goglach jest tego trochę. Pozdrawiam

Edited by Hubi
Link to comment
Share on other sites

Mozesz nawet mniej, wszystko zależy od tego jakie warunki panują na wodzie. Wiatr i fala mogą ci znosić lekki zestaw, wtedy dajesz ciężej. Jak zastosujesz zestaw z rurką antysplataniowa to masz łatwość wymiany ciężarków. Kup sobie kilka sztuk o różnych gramaturach 20-60 gr z wtopionymi krętlikami.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...