Jump to content

Co na początek - spining.


Recommended Posts

Witam,

w tym roku chcę zacząc swoją przygodę z wędkarstwem i znalazłem się tutaj szukająć miejsca gdzie ktoś może mi coś doradzić. Jestem totalnym amatorem, łowiłem kilka razy na stare kije dziadka. Spodobał mi się, ale wędki od niego powinny leżeć jako okazy kolekcjonerskie na półce. Dlatego potrzebuje kupić jakiś ciekawy zestaw (wędka i kołowrotek). Będę łowił z brzegu na rzece wiśle. W miejscu gdzie chcę łowić są głownie małe ryby, ale rozmawiając z wędkarzami usłyszałem, że " lepiej się przwiązać do drzewa" podobno nie raz i nie dwa łapali tam suma nawet na dżdżownice, a inni amury na trawe szczupaki, karpie oczywiście też są. Na początek nie chciabym wydawać za dużo pieniędzy(a musiałem też wyrobić kartę) więc zdecydowałem się na 1 wędke. Nie chcąc się nudzić mój wybór padł na metodę spiningową. Chciałbym otrzymać jakieś porady aby skompletować w miarę możliwości dobry zestaw do spiningu w granicach ok. 200zł. Oczywiście jeśli radzicie jakieś inne metody chętnie posłucham.

Link to comment
Share on other sites

Moim zdaniem w tych pieniądzach to dużej różnicy nie ma w sprzęcie, więc proponuje iść do sklepu wędkarskiego- "pomacać" co najlepiej leży w dłoni. Ja też miesiąc temu kupowałem swój pierwszy sprzęt spinningowy. Wybór padł na Mitchell fluid spin: KLIK 

Ważne żebyś Ty się dobrze czuł z wędką i żeby nic Cie nie raziło w oczy, bo wędkowanie wtedy nie będzie już tak przyjemne. 

Link to comment
Share on other sites

Ale ja na wędkach kompletnie się nie znam! :huh:  Mówisz że dobrym pomysłem jest iść i po prostu zabrać to co najlepiej leży w dłoni? A nie chcę też wędki która nie wybaczy mi błędu a na początku zapewne wiele ich popełnię. :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...