Jump to content

Sprzęt spinningowy za około 300zł

Recommended Posts

Witam,

Chcę kupić sprzęt spinningowy do połowu okoni, szczupaków, sandaczy. Zastanawiam się czy kupić 2 kije (jeden z mniejszym cw do 20g i drugi do 35g) czy lepiej kupić jeden lepszy jakościowo, bardziej "uniwersalny" ? Do tego jeden kołowrotek który będę stosował zamienne. Proszę o rady i jakieś propozycje co do firmy i modelu kija i kolowrotka. Dodam jeszcze że będę łowił na jeziorach i stawach. Z góry dzięki i pozdrawiam!

Kup Shimano Catanę 270 cw.10-30g. Te spiny są na tyle mocne że wybaczają większość błędów podczas łowienia. Możesz stosować przynęty w szerokim zakresie wagowym i różnej wielkości, od średnich obrotówek, poprzez średnie i duże woblery, gumy na główkach 5-20g, oraz różnej wielkości wahadłówki. Kołowrotek może być jeden z tych, które polecałem dzisiaj Tracerowi, w temacie o kołowrotkach. A jak uskładasz trochę kasy kupisz sobie zestaw typowo okoniowy z cw. max 20g i kołowrotkiem wielkości 2000.

Jeśli to konieczne to może znajdę od razu trochę więcej kasy. Proszę o jakieś propozycje tak żebym mógł połowić i szczupaki i okonie, może kupię od razu 2 kije. Ten kij shimano catana bardziej będzie się nadawał na szczupaki?

Mój podstawowy arsenał: 

Okoń -  Mikado Lexus Sapphire Spin 260 / 13g (130zł)

Szczupak - Dragon Millenium super fast 2 70m 5-25g (210zł)

Mi taki zestaw bardzo odpowiada, ale czy tobie się spodoba, nie wiem.

Podejdź do wędkarskiego i jak masz możliwość pomacaj kijaszki.  :lol:

Edited by maksz100

Panowie kij shimano catana 270 cw. 10-30 moge traktować jako kij "uniwersalny" ? chodzi głównie o to czy połowie tym okonie i zarówno szczupaki 5-6kg. Proszę jeszcze o jakieś propozycję kolowrotka bo mam mętlik w głowie.

Co sądzicie o kołowrotku okuma impact fd35?

Guest woldi

Catana to według mnie bardzo przyzwoite kołowrotki i każdemu je polecę :) Natomiast co do spro to kiedyś dostałem w prezencie spro blue arc tuff-body czyli teoretycznie ,,wyższy,, model od passion i...szybko odsprzedałem :P

Guest woldi

Wracając do catany, catana to delikatny kołowrotek jak dla mnie. :D

Delikatny powiadasz? Z musu :(  cały jeden sezon katowałem kręcioł shimano catana wielkości 1000 na sandaczach(!) :D...z nawiniętą plecionką power pro o wytrzymałości ok.20kg., główkami nawet ponad 30g.i bez szemrania wykonał swoje zadanie. :rolleyes:  Teraz ,,robi,, na pstrągach i dalej super się sprawuje :P

Co do spro, to najnormalniej w świecie był źle wykończony ;)

Edited by woldi