Jump to content

Szczupak na martwą rybkę


Nicco Puccini
 Share

Recommended Posts

Łowienie na martwą rybkę: Tutaj po pierwsze ta sama zasada co z żywcem- nie możemy martwych rybek łowić na akwenie A i używać ich jako przynęty na akwenie B, gdyż jest to niezgodne z regulaminem amatorskiego połowu ryb.

Sam zestaw do łowienia na trupka jest prosty- na główną linkę dajemy przelotowy ciężarek o odpowiedniej wadze, potem przypon stalowy lub wolframowy, kotwiczka i możemy łowić. Warto wiedzieć, że ta metoda jest najbardziej skuteczna w zimnych porach roku.

Są też sposoby niezgodne z RAPR, które nie mogą być stosowane na łowiskach PZW. Można je jednak stosować na łowiskach komercyjnych, więc o nich tez napisze. Po pierwsze- można zmontować systemik na zestawie. Polega to na założeniu na stalowy przypon dodatkowej kotwiczki, która pozostaje ruchoma. Dzięki temu możemy lepiej uzbroić trupka i szybciej zacinać( dwie kotwiczki poprawiają skuteczność zacięć o połowę...).

Drugim sposobem jest stosowanie martwych rybek morskich, takich jak makrele czy śledzie, oraz nęcenie kawałkami tych ryb przez kilka dni jednego łowiska. Więcej na temat tego sposobu można przeczytać tutaj http://forumwedkarsk...-kawalkami-ryb/

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...