Jump to content

Szczupak na muchę


Nicco Puccini
 Share

Recommended Posts

Mucha: Łowienie szczupaków na muchę jest w naszym kraju...W sumie to tego u nas nie ma. A szkoda, ponieważ metoda poza skutecznością dostarcza chyba najwięcej frajdy. W tym kraju największym problemem jest mała ilość łowisk, na których można by tego próbować. Powstaje jednak coraz więcej łowisk komercyjnych, na których nie brakuje ryb.

Jak by ktoś chciał się skusić na polowanie tą metodą to nie jest to skomplikowane- potrzebny jest mocny sprzęt, który wytrzyma zrywy sporych kaczodziobych. Muchy którymi można skusić zębate to duże egzemplarze, często w jaskrawych kolorach. Za wiele jednak napisać o tym nie mogę, gdyż nie miałem przyjemności łowić w ten sposób a wiedzy teoretycznej tez nie mam zbyt wiele....( ktoś, kto łowił może uzupełnić te informacje).

Link to comment
Share on other sites

Łowienie na muchę jest ponoć najurokliwsze lecz problemem może być dostępność łowisk tak jak wspomniałeś wyżej.Z łodzi na pewno było by prościej i chyba na płytszej wodzie ponieważ szczupakowa mucha jest chyba przynętą powierzchniową lub płytko schodzącą jeśli się nie mylę.

Link to comment
Share on other sites

Całkiem możliwe, że masz rację. A zamiast łodzi czy pontonu najlepiej sprawdził by się belly boat, czyli coś pomiędzy woderami a pontonem. Wygląda to jak połówka pontonu a wiosłujemy...płetwami. Wystarczy to zgooglować żeby zobaczyć jak to wygląda. Swoją drogą fajny taki pływający sprzęcik...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Guest Muchozol

Witam koledzy...widzę że podjeliście niezły temat...faktycznie łowienie szczupaka na muchę jest dość ciekawe ale wcale nie dostępne....sprzet potrzebny do tej metody to muchówka w klasie #7/8,sznur taki jak na każdą inna rybę,przypon w przedziale 0,22-0,25 a na końcu przypon stalowy ale wiązany bez żadnych krętlików..mucha przyczepiona samym łącznikiem...kręcioł taki w przedziale 6-9...i wszystko...najtrudniejsze w tym wszystkim jest rzucanie ponieważ zarzucenie 8 lub 10 gramowej przynety jest dośc cieżkie.muchy faktycznie im bardziej jaskrawe to lepsze....ale wszystko do ogarniecia....http://youtu.be/HmUqLkcpbfk to zobaczcie....

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...