Skocz do zawartości

Baitcasting - jak i co ???


bart
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwszy castingowy zestaw kupiłem wiosną 2012. Na slidery 7 polowilem największe szczupaki u mnie na starorzeczu. Niestety kij jaki miałem był strasznie palowaty i nie dawał żadnej przyjemności przy holu ryby. Trochę mnie to zrazilo do tej metody, w lato sprzęt sprzedałem. W tym roku miałem okazję polowic fajnym zestawem castingowym znajomego. Zestaw zmontowany był pod jerki ok 10 cm do 50 gr. Ładnie też rzucalo się przynetami typu obrotowka nr 4 i 5, gumy 10 cm z główką 5-10 gr też dawały radę. Zauroczylem się na nowo. Dwa miechy temu kupiłem znowu zestaw castingowy. Popytalem bardziej doświadczonych kolegów, jeździłem, machalem i wybrałem. Moim zdaniem plusy castingu to dokładniejsze rzuty i lepszy kontakt z przynętą. Minusem jest cena zestawu którym komfortowo będzie się łowić. Najtańszy sprzęt potrafi zniechęcić do łowienia ta metoda. Co do nauki rzutów takim zestawem to ogarniety spinningista nauczy się w 30 min oddawać celne rzuty castem. Więc nie jest to nic strasznego. Łowię ok dwa miechy i zdarzyły mi się dwie brody i jedno odstrzelenie przynęty. Jestem właśnie w trakcie kompletowania sprzętu pod sandacza z opadu. Kij do 20/30 gr i multik z wysokim przełożeniem. Jak już połowie dam znać co i jak.

Edytowane przez Hubi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj znaleźć wędkę Silstar Pinnacle Vision MPT601CAM - to świetny kijek który przerobiłem (2szt) na spiningi.

Kupiłem je nowe od znajomego kolegi.

Jak się inni zwiedzieli to odkupili je od niego wszystkie po 80zł - czasem można go znaleźć na jakiejś aukcji albo pokrewnym forum ale już za dwasta!!!

 

Do dzisiaj na nie łowię od lipca i również bardzo sobie chwalę.

Można założyć do niego multika jak i betoniarkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...