Jump to content

grzybek

Zespół AS
 • Content count

  1489
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

441

About grzybek

 • Rank
  Ekspert
 • Birthday 01/06/1954

Kontakt

 • Strona WWW
  https://www.facebook.com/groups/1376033715990573/
 • Skype
  borovik50
 • GG
  18312852

Wędkarstwo

 • Lubię
  Wędkarstwo spinningowe
 • Mój rekord
  Sum 145cm/20kg - sandacz 75cm/4kg z groszami - dorsz 80cm/7kg z haczykiem itd, okoń 37cm

Informacje o profilu

 • Imię
  Andrzej
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  WMGdańsk
 • Zainteresowania
  Spinning

  Wędkarze Gdańsk/Zatoka na Facebooku

  https://www.facebook.com/groups/1376033715990573/

Recent Profile Visitors

6142 profile views
 1. grzybek

  Motława - odcinek morski

  Przy ujściu starego koryta Raduni do Motławy prawie zawsze ktoś czeka z batem i długim podbierakiem. Na kanałku o którym piszesz uczyłem się łowić kiedy jeszcze pracowała turbina elektrociepłowni na Ołowiance. Dzisiaj to miejsce jest b płytkie i pewnie zamulone. Więcej wędkarzy widuję w odnodze za mariną w stronę Baszty. Tam jest zdecydowanie głębiej i płynie tamtędy woda z nowego koryta Raduni. Najgłębiej i chyba najciekawiej jest w trójkącie marina/muzeum/żuraw
 2. grzybek

  Martwa Wisła

  O! Mój Góral? Okonki już wchodzą Jasiu, wchodzą. Szykuj się
 3. grzybek

  Grzybek Wszystkiego naj

  Dzięki Koledzy - zdążyłem już wytrzeźwieć ale nic nie szkodzi
 4. grzybek

  Grzybek Wszystkiego naj

  Dzięki Chłopaki za pamięć, pozdrawiam i zdrowotności życzę!
 5. grzybek

  Grzybek Wszystkiego naj

  Dzięki Piter, 3maj się zdrowo.
 6. Cieszy mnie, że masz swoje zdanie jednak ja mam inne ale miło, że interesujesz się moją osobą. Żałuję, że łatwiej Ci niszczyć kolego niż budować. Kto zechce znajdzie mnie na Facebooku, w grupie Wędkarze Gdańsk/Zatoka
 7. Dawno nie czytałem tylu bzdur - aż musiałem przeczytać to co napisałem wcześniej, w relacji. Klub Wędkarski Okoń z Olsztyna rozegrał swoje zawody na Martwej Wiśle, w tym samym miejscu i czasie zbiórki. Nasze "wilki morskie" odpuściły... Link do strony Klubu Nie jest to dyskusja na poziomie w którym chciałbym uczestniczyć. Więcej tu piany, wróżenia z fusów niż merytorycznych faktów. Nie ma sensu dyskutować w takim gremium. Nie zmieniłem swojego zdania. Obiecałem kolegom, że wezmę udział w zawodach i tak zrobiłem. Widocznie jestem z innego pokolenia. Prawdopodobnie będę kolejnym użytkownikiem opuszczającym te forum w tym roku. Źle się dzieje,nie będę siebie o to obwiniać.
 8. grzybek

  Co nowego kupiliście?

  Dobre... Zapomniałem o zamówionym kijaszku od Daiwy. Dzisiaj dotarła paczucha pod okoniowe jaskółeczki. Ultralekki Exceler 1,9m CW 2-10g Odebrałem w paczkomacie kilkadziesiąt gumek Grubber Shad 7 i 9,5cm oraz plecionkę Kamatsu Techron Black 003mm W mieście wieje i leje, ciekawe kiedy i czy w tym roku uda się przetestować nowe sprzęty?
 9. grzybek

  Spinningowe łowy 2011-2018

  Ładniusie kluseczki Davidow ale tego sumka edytuj
 10. Boguś, mówisz tak jakbyś miał limity w komórce a ja mam obowiązek siedzieć w sieci internetowej. Dzwoniłeś przez messengera o 6,50 - w tym czasie byłem już pod wantowym, 500m od miejsca zbiórki. Gdybym nie miał silnika za plecami na pełnych obrotach i tajfuna w uszach może bym usłyszał dzwonek? Skoro wiedziałeś wcześniej mogłeś wykonać normalny telefon. Nie ryzykował bym jak wariat. Chyba nie chcesz mieć mnie na sumieniu? (ironia) Daj spokój, leż spokojnie w szpitalu, odpoczywaj. Było, minęło, kolejne doświadczenie życiowe za nami. Dobrze, że tylko tak się skończyło. W mojej marinie też był armagedon
 11. Personalnie, ja i Ty i Jarek możemy powiedzieć, że jesteśmy "związani" z PZW bo opłacamy składki. Mimo to Zawody o Puchar Martwej Wisły nie są rozgrywane na wodach Związku, to wody morskie i obowiązują inne regulacje. Nie rozumiem dlaczego upieracie się, że w tych zawodach obowiązują jakiekolwiek inne uregulowania niż te zawarte w ogłoszeniu? Jarek twierdzi, że uczestniczył w wielu zawodach, czy uczestniczył chociaż raz w zawodach na wewnętrznych wodach morskich? Jeśli tak, to na jakich przepisach się opierał? Skoro znacie jakieś przepisy, których może umknęły mojej uwadze to mnie oświećcie, proszę po koleżeńsku. Nie wiem który Klub z ogłoszenia jest związany z PZW? Część ludzi, którzy trzymają tam łodzie owszem jest związanych ze Związkiem ale co to tłumaczy? Zadziwia mnie takie stwierdzenie. Chcesz przez to powiedzieć, że znasz przepisy morskie lepiej ode mnie? Proszę wyjaśnij, może rzeczywiście nie rozumiem czegoś? Ogłoszenie, o którym mowa może nie jest regulaminem zawodów ale w zasadzie wyjaśnia wszystko. Zasady są proste: obowiązuje wymiar ochronny ryb, obowiązkowa siatka do ich przechowywania i dozwolone metody. Oczywiście, trzeba posiadać zezwolenie z OiRM Gdynia - nie obowiązuje karta wędkarska czy opłacona składka członkowska. O jakich przepisach powinienem jeszcze wiedzieć? Na własne ryzyko i zaproszenie kolegi-organizatora popłynąłem na te zawody. Wierzę w swoje umiejętności i dzielność łodzi. Mam sporo doświadczenia wypływanego w różnych warunkach, nawet gorszych niż te które zastałem w niedzielę. Wierz mi, gdybym nie obiecał koledze, który nie miał z kim płynąć nie brał bym udziału w tej imprezie. Nie wstałbym rano z łóżka w taką pogodę. Popłynąłem tylko dlatego, że Bogdan umówił mnie z innym kolegą i kropka. Kolejny cytat: "nie mam pojęcia, co Twoje żale tutaj mają przynieść za korzyść innym użytkownikom?" Udzielam się na tym forum po to żeby propagować wędkarstwo, motorowodniactwo, także morskie, w tym przede wszystkim spinning. Udzielam się jak potrafię i próbuję do sedna rozwikłać przepisy które nas obowiązują. Chciałbym merytorycznie wypowiadać się w poruszanych przeze mnie tematach i z każdym chętnie podyskutuję. Wyjaśnię, pomogę, może sam się czegoś nauczę? Jeśli to ma być mieszanie w głowach przez laików, przepychanki słowne to szkoda mojego i waszego czasu. Nie mam tu żadnej funkcji ani obowiązków więc nie wiele mnie tu trzyma. Nie potrafię ufać ludziom na których choć raz się zawiodłem. M in dlatego obawiam się pisać o wszystkich tematach, choćby o trollingu czy rybach szlachetnych naszych wód. Nie czuję Twojego poparcia i wiem, że nie mogę na Ciebie liczyć. Jak każdy, mam prawo robić błędy, każdemu mogą zdarzyć się pomyłki. Nie twierdzę, że jestem nieomylny ale jeśli ktoś chce rozmawiać to proszę o rzeczową dyskusję, popartą faktami, przepisami a nie ogólnikami. Chcesz pomóc Jarkowi? Proszę bardzo ale bez uogólnień. Konkrety Daniel, tylko to się liczy. Chcesz pomóc w tym temacie to podziel się wiedzą, merytoryczną.
 12. grzybek

  Co nowego kupiliście?

  Powiem Ci, że ostatnio najlepiej mi się łowi sandacze okoniową, pełną wklejanką do 8g Przy CW 10g też będziesz odczuwał komfort. Te kijki są rzeczywiście fajne.
 13. grzybek

  Co nowego kupiliście?

  Słusznie Krisu, wyciągasz prawidłowe wnioski Mam nadzieję, że wypróbujemy nowe przynęty w tym tygodniu. Też czekam na nowe przynęty i plecionki.
 14. Co tam świat, polityka, cudze opinie... ważne, że sam nie jesteś żałosny
 15. Mnie już zaczyna męczyć ta polityka. Nie potrafimy się dogadać w rządzie, między partiami, na forum, na klatce schodowej, drodze czy chodniku. Zaczyna mi to wisieć Krisu Wybieram innych przy urnie, wygrywają ci których nie chcę widzieć... Strach w telewizornię zaglądać i wiadomości słuchać! Co będzie jak minister MON zacznie machać szabelką w stronę Ruskich czy Niemiaszków albo Unii Europejskiej? Zaczynam uczyć się patrzeć na Islam z "przymrużeniem oka" (przez celownik karabinu). Czytać instrukcje używania "kałacha" Może powinienem uczyć się chińskiego? Trudne czasy, i jak tu żyć Panie bez ciepłej wody i gazu?
×