Skocz do zawartości

Konger Micros


Gość ŁYSY0312
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ŁYSY0312

Planuję zakup UL pod okonka i zainteresowały mnie Microsy. W katalogu Kongera znalazłem 3 rodzaje tych spinningów. World Champioon, Equos, i WRX. World Championa miałem w łapach i troszkę zraził mnie gruby blank. O Equosie poczytałem co nieco i dowiedziałem się że ma dużo chudszy blank. Natomiast o serii WRX nie ma nigdzie ani słowa ( to nowość na ten rok). I tu do Was pytanko - czy ktoś miał okazję pomacać ten kijek? Czy to nowy blank, czy seria WRX zbudowana jest na blanku World Championa albo Equosa i dodana została tylko dwudzielna rękojeść?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ŁYSY0312

Dzięki @Hubi. Nie mam kiedy się wybrać w rajzę po sklepach z powodu nadmiaru pracy.

Na razie dowiedziałem się tylko, że prawdopodobnie WRX jest na blanku WCH w nowej szacie i dwudzielnym foregripie.

Z wklejanek Ul Kongera najbardziej podoba mi się Paladin Coliber ale cena około 700zł ociera się już o wedki z pracowni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używałem kiedyś wędek Kongera: od 215 do 270cm bodajże

 

Super kijki.

 

Na najlżejszego (Micros 2,15m) jako pierwsza ryba uwiesił się szczupak na bocznym troku - kapitalna jazda.

Te kijaszki były warte swojej ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem wczoraj w Centrum Wędkarstwa i mieli tego Microsa. Nie wiem czy są inne wersje ale tam mieli 2,15 m do 5 gr. Praca kija, do połowy kluska od połowy palowata. Kto co lubi, mi osobiście nie podpasowala. Wizualnie też bez rewelacji, przy gripie strasznie gruby blank, dopiero za pierwszą przelotka ma średnicę taką jak powinna byc w takiej wedce ale taki "dizajn" sobie Konger wymyślił. Coś podobnego kiedyś chyba Shimano zrobiło. Rękojeść nie była dwudzielna jak pisałeś, więc może to nie była nowa wersja. Za te 309 zł, bo tyle tam kosztowała, wołał bym coś innego znaleźć. Nie ogarniam Kongera, jak w UL blank może mieć ok 2 cm średnicy przy gripie, UL powinien byc cienki jak patyczek. Oczywiście to tylko moje zdanie.

Oo wtopa, wlanie doczytałem że macales ten kijek. Moje wypociny na marne :) Niestety innego tam nie mieli tylko tego WC, skrót nazwy wskazuje gdzie powinien stać ;)

Edytowane przez Hubi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ŁYSY0312

Dzięki @Hubi, to żadna wtopa :P  Tylko potwierdzenie moich obserwacji ;)  Jeśli kupię Mikrosa to tylko z serii Equos gdzie blank ma "normalne" rozmiary. Albo WRX-a jesli gdzieś dam radę go "pomacać" bo dalej nic nie wiem o grubości blanku w tym modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...