Skocz do zawartości

kris1313
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Spiningowe wabiki z gąbki - dla mnie to nowy pomysł, który kiedyś przemknął mi po głowie, a tu okazuje się, że to się łatwo robi i łowi sandacze aż miło.Zostawiam nazwę gąbki "perlon" ale chodzi tu o miękkie gąbki poliuretanowe np.używane w kuchni i łazience.Wszystko jest b. wyczerpująco omówione w tym filmiku. Niestety po rosyjsku, ale jak ktoś ma problem ze zrozumieniem to będziemy omawiali pytania dobrze?

LINK

Pomysł jest fajny i daje spore pole do użycia swoich pomysłów na każdym etapie wykonania wabika. Może to pracować jak woblerek albo kopytko - próby i sukcesy przed nami!!!Autor przekazuje kilka cennych uwag praktycznych, choćby o ciężarkach i kolorach i należą mu się wyrazy uznania.Materiały są tanie jak barszcz i dostępne w każdym domu i sklepie - do roboty Koledzy i hajda nad wodę!!!Może ktoś z was już takie robi? Dzielcie się uwagami i swoimi pomysłami.P.S. coś mi nie uaktywniły się opcje edycji i pierwszy raz piszę, to będę poprawiał co trzeba.Powodzenia Kris

Edytowane przez wind
edycja linku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak powinienem uściślić nazwę "perlon" - to jest poliamid a nie poliuretan.

Są poza nimi również gąbki z polipropylenu i różnych kopolimerów (czyli kombinacji związków chem.).

Ale nie chemia jest tu istotna, a sztywność, nasiąkliwość i trwałość naszej rybki. Trzeba to samemu wypróbować aby być zadowolonym.

W obrębie każdego z tych materiałów są mniej lub bardziej sztywne i nasiąkliwe, pory duże lub małe itd.

Na sklepowym opisie powinno być napisane z czego zrobiona jest konkretna gąbka.

Generalnie gąbki z poliuretanu będą mocno nasiąkały, przez to mokra rybka będzie ciężka i bardzo miękka.

Gąbka z polipropylenu będzie sztywna i słabiej utrzymywała wodę.

Odpowiednikiem kleju używanego w filmie jest powszechnie spotykany "Klej uniwersalny polimerowy" prod.Wytw.Chem.DRAGON.

To tyle dla chemicznej poprawności tematu.

Jeszcze uwaga - link filmu startuje od ok.2,5min przez moją nieuwagę bo pomijałem reklamę, a tam na początku jest omówiona praca wabika i jego zalety.Na linijce czasu daje się wrócić do początku - powodzenia!

Wind - dzięki za edycję, już mam pełny edytor.

Edytowane przez kris1313
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...