Skocz do zawartości

Wybór wędziska z kołowrotkiem shimano vs daiwa


ugabanda
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
 

Po skompletowaniu wędki karpiowej przyszedł czas na spinning.

Będę łowił z łódki także biorę kijek 2,40m.

Chcę wybrać między czterema zestawami, dwa z  marki shimano i dwa z daiwa.

 

No to zaczynamy:

Shimano
 

Pierwszy zestaw to shimano catana cx:

Wędka i kołowrotek

Drugi zestaw to shimano nexave cx:

wędka i kołowrotek

 

Daiwa

 

Pierwsza wędka to daiwa sweepfire

a druga to daiwa exceler

i do tego kołowrotki, wybrałem 3 sztuki

najtańszy daiwa sweepfire e 4000

najdroższy daiwa megaforcea

i ten który mi najbardziej pasuje(cena do jakości) daiwa crossfire 4000a

 

Teraz prosił bym o pomoc czy wejść w shimano, jeśli tak to który segment catana czy nexave, czy może daiwa, i też który segment sweepfire czy exceler, no i który kołowrotek do tych wędzisk z daiwy.

Prosiłbym o nie podawanie mi innych marek wędzisk bo nie chce wędzisk jaxon, mikado itp.

Ewentualnie kołowrotki możecie polecić ale wołałbym (jak już wybiorę jedną z tych dwóch marek)i tak coś do kompletu dobrać.

 

Nie zaprzeczę, że na dzień dzisiejszy to te tańsze zestawy wchodzą w grę ale wszystko może się zmienić a też nie chce brać czegoś najtańzego co nie zda relacji.

Będę wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtas,na podstawie Twoich propozycji,zrobiłbym następujący mix.Spinning Catana 240 i kołowrotek Daiwa Megaforce.Z tym jednak,że kupił bym Catanę 240 z cw.10-30g.Taki spin byłby bardziej uniwersalny,gdyż mógłbyś zastosować szerszy wachlarz przynęt,w dużym zakresie wielkości i masy.Większa moc spina na łódce także się przyda,aby w pełni kontrolować i kontrować zapędy ryby.Do wędki,odpowiedni byłby kołowrotek wielkości 3000-4000.Gdybyś jednak postawił na swoim i wybrał Catanę z cw.7-21g,to wtedy lepszym wyborem byłby kołowrotek wielkości 2000 max 3000.Wybrałbym Catanę,dlatego że ma takie "ciepłe",szczupakowe ugięcie.Uważam ten model spina,za jeden z najbardziej udanych w historii Shimano.Co do kołowrotka,to Daiwa cieszy się uznaniem i renomą od lat,rzadko też przytrafiają im się ewidentne buble.Do kołowrotków Shimano natomiast,po różnych perypetiach,stosuję w ostatnim czasie zasadę ograniczonego zaufania.(Mam tu na myśli tańsze modele tej firmy 130-250zł.)Na temat spinów Daiwy,nie wyrażę żadnej opinii,gdyż nigdy ich nie stosowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo myślałem, szukałem i znalazłem coś fajnego - dwa kołowrotki ze stajni Cormorana :)

 

Co o nich sądzicie jako kołowrotki do spinningu (wiadomo w szczególności szczupak i sandacz)
 

black master 8pif 4000 oraz corcast 8pif 3000 spin

Teraz to się zastanawiam czy zamiast wędziska shimano catana cx 2,40m 10 -30 nie poszukać czegoś innego.

Może cormoran black bull lrc spin 2.40m 10-40g (przepraszam, że link do aukcji ale nigdzie jej znaleźć nie mogłem)

 

Może byście coś jeszcze doradzili. tak jak pisałem za kręcioł oraz spina z osobna do 180 zł.

 

Sezon spinningowy coraz bliżej :)

 

pozdrawiam

Edytowane przez ugabanda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...