Skocz do zawartości

czy możliwe porażenie ryb prądem?


slaw306
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ! Pisze mój pierwszy post na tym forum ponieważ nurtuje mnie jedno pytanie mam niewielki staw 0,6h sąsiad ma doprowadzony prąd i  założona pompę  wody bo bierze z stawu wodę do podlewania ogródka jakieś 100 m od stawu .

Mi  to wcale nie przeszkadza niech se chłopina bierze  trzy razy w wakacjach widziałem dość sporo martwych ryb  ale tylko takie do 10 cm  oraz kilka padłych zaskrońcy  ale to dopiero gdzieś po tygodniu , Mam podejrzenia że sąsiad poraził te  ryby prądem  ale nie wiem czy celowo czy  pompa miała przebicie  nie wiem co mam myśleć bo sąsiad ma skłonności  do kłusownictwa .

Następnym razem  zawiadomię policje niech przyjadą obejrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.Zamiast podstępnie wzywać policję, pogadaj z sąsiadem. W kilku grzecznych i kulturalnych słowach daj mu do zrozumienia, co myślisz o jego praktykach, czy choćby swoich podejrzeniach. Np. "Słuchaj no, ty...(taki-owaki), nie życzę sobie żebyś podciągał kabel z prądem pod mój staw, bo ma to fatalny wpływ na wszystko co w nim żyje." W końcu to Ty sam wpuściłeś "lisa do kurnika", więc zanim wezwiesz policję spróbuj go stamtąd usunąć. Policja też może się przydać, gdybyś po ewentualnej powyższej rozmowie, został pobity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agresja może Wam tylko zaszkodzić, nie bierzcie przykładu z polityków!

 

Pompa może być uszkodzona, może mieć przebicie i razi ryby oraz wszystko co żywe w okolicy.

Jak to mówią, warto rozmawiać i uprzedzić o ewentualnym przedłużeniu zgody na pobieranie wody.

 

Jeżeli ma skłonności do kłusownictwa to nagrywaj rozmowę albo weź świadka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...