Jump to content

wedka karpiowa czy nada sie na grunt

klaudek19993
 Share

Recommended Posts

Czesc koledzy lowie na spining i czasem splawik ale stwierdzilem iz chcialbym zaczac lowic z gruntu no wiec moze pytanie brzmi:

Czy wedzisko shimano alivio nada sie na grunt wchodza tu w gre leszcze od 35cm do nawet 60 czasami rowniez karp okolo 2 kg . Jak myslicie czy sie nada?

Bede lowil na koszyk na jeziorze oraz na koszyk na rzece

Edited by klaudek19993

Jak najbardziej się nada. Zamontować tylko dobrą żyłkę i jazda.

Pamiętaj tylko żeby nie przesadzić z ciężarem koszyczka, max 40gr (ja używam max35), bo jak dołożysz zanęty to waga się zwiększy.

A jak pisali koledzy w innych tematach to ciężar nie powinien przekraczać 60% cw (ty masz jeśli dobrze pamiętam w przeliczeniu około 120 cw).

A z mojego doświadczenia powiem ci, że na jeziorko to używaj koszyczków bez denka (jak używałem denka to dużo zanęty zostawało w koszyczku). Ja w tym sezonie wypróbuję sprężynę (piszą, że na jezioro jest lepsza - lepiej zanęta się rozchodzi).

Jak coś jeszcze to się pytaj, ile będę mógł to pomogę :)

Pozdrawiam

Witam.
Kolega klaudek19993 prosi o pomoc na temat połowu gruntowego.
Jakiego zestawu użyć, jakiej żyłki, co na zanętę i co na hak.

Z mojej strony wygładało by to tak.

Na początek myślę byś sobie zaczął metodą na koszyk lub sprężynę tak jak pisałem wyżej.
Żyłka karpiowa od 30mm w górę. Popatrz na kołowrotek ile zmieścisz żyłki i kup sobie odpowiednią szpulę 300m lub nawet 600m. do tego montujesz rurkę antysplątaniową do której przyczepiasz koszyk. ja generalnie robię to bez przyponu kwestia jakieś blokady, żeby rurka nie zjechała do samego haczyka i żeby też ta blokadą regulować sobie długość przyponu. No i wiadomo na końcu haczyk, ja używam haki firmy tandembaits. co do wielkości to jak w sklepie będzięsz kupował i poprosisz o karpiowe i już sobie wybierzesz firmę to kup kilka wielkości. Różnie biorą i popróbuj może również z kolorami haków.

Jeżeli chodzi o zanęcanie to korzystam tylko z ziaren. kukurydza, groch, pęczak. na te nasiona można również łowić, zakładasz na hak i jazda.
Ja teraz uczę się łowienia metodą włosową. do haka zakładamy włos a na niego kulkę proteinową (tak najprościej jeśli nie wiesz co to podaje linka ).
Do tego potrzebujesz jeszcze podpórki i (ja to nazywam pingpong) .
Zestaw zmontowany, zaczynamy łapać. Nie mogę znaleźć żadnego zdjęcia by ci to zobrazować jak to wygląda już na łowisku.

Jeśli coś pokręciłem proszę kolegów o poprawienie błędów lub dopisanie innych ważnych istotnych informacji które może pominąłem lub by się koledze przydały :)

Poczytaj też forum a duzo zrozumiesz, ja tu dużo tematów nawet nie związanych z interesującym mnie tematem przeglądam i zawze jestem bogatszy o nową wiedze.

Pozdrawiam

Edited by wind
edycja linków