Jump to content

zestaw spinningowy na pstraga i łososia

janek5
 Share

Recommended Posts

Witam

Postanowilem dowiedziec sie troche o dobrym zestawie wedka+ kolowrotek na pstraga i lososia.ogolnie lowie z powodzeniem irlandzkie szczupaki na kanalach rzekach I jeziorkach,ale w tym sezonie mam zamiar zaczac lowic pstragi i lososie.moj sprzet na szczupaki to wedka daiwa exceler 2.7 m 10-40g i krecioł daiwa lexa 2500,sprzet oceniam jako dobry,zadnych spadow i wystarczajacy na szczupaki 80-100 cm.

Zasugerowalem sie tymi wielkosciami zestawu na szczupaki I zamowilem nowosci z daiwy na pstraga i lososia tj wedka 2.4m 3.5-21g I kolowrotek daiwa exceler 1500.

Ale czytajac rozne fora przerazilem sie ze zamowilem sprzet za lekki,za slaby na waleczne pstragi I lososie.wiekszosc wedkarzy uzywa co najmniej takich wielkosci wedki I kolowrotka na pstragi i lososie(a nawet wieksze)co ja na szczupaki.wiec moje pytanie do wszystkich ktorzy maja jakies pojecie czy to ja lowie za lekko? Czy inni przeszadzaja z wielkosciami sprzetu?

Witam kolego. Wszystko jest okey, tzn. kijaszek i zestaw na pstrąga jest dobry. Sam używam Daiwy, (ja mam do 18g). Młynek akurat Mistrall Spider 2000. Jedyne co mi się rzuciło w oczy, to że chcesz jednym kijaszkiem łowić te dwa gatunki. Wydawać by się mogło że łosoś, jednak jest dużo silniejszy i tutaj twój zestaw szczupakowy wydaje się być dobry. Co do pstrągów, to co zamówiłeś też jest okey. Jeżeli, jednak oba te gatunki trafiasz w tej samej wodzie, kijek do 21g będzie wystarczający. Zwróciłeś chyba uwagę na spory zapas mocy, ten zapas wystarczy do walki  z opisanymi drapieżnikami.  Ani ty nie łowisz za ciężko ani inni za lekko, wszystko kwestia gustu i czucia holowanej ryby a kiju. A przede wszystkim komfortowa obsługa preferowanych przynęt.

Dzieki Abraham troche mnie uspokoiles:)tak w rzece w ktorej zamierzam lowic sa i pstragi i zdarzaja sie ładne łososie 70-80 cm.ale Nadal mam mieszane uczucia bo klowrotek ma przelozenie 4:8:1 czyli troche wolne a podobno na rzeki lepsze sa szybsze no i pojemnosc zylki 0.20 mm tylko 140 metrow.losos podobno lubi duzo wyciagnac,a jeszcze dzisiaj sie dowiedzialem ze ta wedka to wklejanka.to chybyba zle???niestety juz zamowiona