Jump to content

Daiwa megaforce vs Shimano catana


Recommended Posts

Witam witam, potrzebuję przed zakupem opini na temat tych dwóch wędeczek, chciałbym wiedzieć jak się sprawują w praktyce, będę łowił na Odrze, Widawie, Bystrzycy, Oławce. Jaź, Kleń i Okoń będą głównym celem. ponieważ będę łowić z brzegu wybrałem kije trzy metrowe. Czy możecie coś o nich powiedzieć, pomóc w wyborze?

Daiwa Megaforce Jiggerspin 3.00 5-21

SHIMANO CATANA CX 300ML 7-21

Link to comment
Share on other sites

catanka jest tańsza ale cięższa, generalnie szukałem czegoś do 15-18gr cw ale z trzymetrowych znalazłem tylko kongera carbomaxx master, wszystko inne w normalnych cenach ma standardową długość 2,7 - 2,8m. Trochę się obawiam że te do 21gr cw mogą być za sztywne na lekkie woblerki czy twisterki powiedzmy trzy gramowe, dlatego zależy mi na opini tych co mają i używają do połowu w nurcie

Link to comment
Share on other sites

Rozpiętość rzek za...bista. Dlatego bierz catanę. Jeżeli masz możliwość weź 3-kę.. Wbrew uczonym "wędkologom", sprawdzi się na Oder, jak i jej dopływach.

Link to comment
Share on other sites

Najwyraźniej nikt więcej się nie wypowie... dzięki Ozet za radę, też sądzę że catana będzie lepszym wyborem, brat ma alivio i powiem że podoba mi się praca szczytówki podczas prowadzenia przynęt zarówno tych cięższych 10gr. jak i tych lżejszych 3gr. kijek nie jest ciężki, dobrze leży w dłoni a i do samego wykonania nie można się czepić,catanka jak już wspomniałeś swoją renomę ma i myślę że sprosta moim wymaganiom, tak więc zamawiam (niestety z allegro bo we wrocku nie znalazłem w stacjonarnym) mam nadzieje że dojdzie bez szwanku, 130zł to myślę dobra cena. to będzie wersja cx, nie wiesz czym się różni od dx?

Link to comment
Share on other sites

DX, jest minimalnie "szybsza", dla nie obeznanych z wędkami Shimano różnica żadna. Tak jak kolejne wersje Best Mastera,,ugięcie od "kluski" przenosi się bardziej do szczytu. Czyli kolejne wersje są szybsze.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...