Jump to content

Drwęca


kris1313
 Share

Recommended Posts

Byłem tam teraz na spływie kajakowym od Osródy do Brodnicy, wypada jako wędkarzowi dać głos.

A wrażenia???????? Woda jest na prawdę czysta, szczególnie na odcinku do Nowego Miasta. Niestety jest tak czysta, że w toni nie ma pokarmu a zatem nie ma ( prawe) płoci, na dnie nie ma mułu lecz piasek, to nie ma bentosu, a zatem leszczyków, krąpi czy linów, na powierzchni nieliczne stadka nartników i pchełek wodnych, mało lata waźek i much, to nie ma pstrągów ani lipieni. Stadka małych kleni są nieliczne, nic nie spławia się ani nie gania rankiem ni wieczorem. Na całej trasie widzieliśmy dosłownie 3 dorosłe klenie 30+. Rzeka jest dzika i niezagospodarowana, brzegi nieprzystępne tak że przez wiele kilometrów nie ma gdzie zrobić siku, rozstawić namiotu, nabrać wody, nie mówiąc o prądzie do telefonu i zakupach. Trzeba być przygotowanym na 3 dniową samowystarczalność. Na przenioski kajakôw zabietrz 10 m linę, by wciągnąć je na ponad 2m burtę brzegu i maczetę by przerąbać się przez pokrzywy i krzaki na obejściach zawalisk drzew. Kleszcze będziesz wydłubywał przez 2 dni, komary niedokuczliwe. Spotkaliśmy jednak 3 miejscowych ZADOWOLONYCH wędkarzy, którzy łapali na robaka okonki wielkości palca.

W Tamie Brodzkiej odbiliśmy na jez. Bachotek i przez 2 dni pływali po Pojezierzu Brodnickim. Woda kryształ, białoryb dosłownie harcuje pod powierzchnią. Sporo łodzi wędkarskich, ale niemal wszyscy nastawieni na białoryb. Tylko nasz przystaniowy ze stanicy PTTK był twardym spiningistą. Twierdził, że przez tą przezroczystość wody, szczupaki biorą o świcie lub po zmierzchu jak już słabo widzą.Faktycznie trafił mamuśkę 80+ 4 kg. U mnie lipa, jeden niewymiarek i 2 szt niewyholowane, ale miejsca są bankowe.

Drwęca jes ponoć najniżej na Wiśle położoną rzeką do której wchodzą na tarło łososie i trocie i na dokładkę są zdrowe bez pleśniawki. Całkiem to możliwe, bo jeść nie potrzebują a warunki do rozrodu mają doskonałe. W sezonie zjeżdża tam pół Mazowsza!

Zdjęć nie wklejam, bo pewnie ładniejsze krajobrazy znajdziecie w necie.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...