Skocz do zawartości

Naprawa łaczenia spigot


Rekomendowane odpowiedzi

Witam to mój pierwszy post więc witam wszystkich forumowiczów.

Chciałem namówić żonę aby razem ze mną jeździła na rybki,przekonałem ją kupiłem wędzisko Bahamas trolling 50lbs z łączeniem typu spigot.

Będąc w pracy żona odebrała wędkę i..... chciała złożyć jednak ze nie pasowało jej łączenie więc odcięła ok 1,5cm oraz zeszlifowała łączenie co z resztą i tak nic nie dało bo dalej zostaje 2 cm zapasu,ehhh macie pomysł jak to naprawić i czy w ogóle się da...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajdź w swojej okolicy, albo jakąkolwiek pracownię rodbuildingową i tam szukaj profesjonalnej pomocy. A małżonkę na przeszkolenie, że to nie kiełbasa i nie kroi się kija w plasterki. ;)

 

Ps: Jak to? - "zeszlifowała łączenie co z resztą i tak nic nie dało bo dalej zostaje 2 cm zapasu"? Czyli co, po złożeniu obydwu części, ta górna nie wchodzi do samiutkiego końca spigotu? Nie łączy się na równo z dolnikiem? Jeśli tak, to tak właśnie ma być. Ma być odpowiedni zapas "na przyszłość", bo łączenie z czasem się będzie wycierało i wchodziło coraz głębiej, aż braknie tego zapasu i dopiero będzie do całkowitej wymiany. 

 

Ps 2: Jeśli jest tak, jak w Ps, to otwór po żony cięciu wypełnij solidnym klejem (tylko środek, nie upaćkaj spigotu), dla wzmocnienia samego spigotu. Użyj do tego długo schnącego Distalu. 

Edytowane przez Jotes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt - do rudej p... jest to niepodobne. :( Powinno być równiutko na całym obwodzie spasowane. Raz, że sam spigot musi być odpowiedniej długości, a już nie jest, to musi też być spasowany na całym obwodzie. Pozostaje Ci szukać pomocy w profesjonalnej pracowni.  

 

Tutaj masz pokazane, że to połączenie musi mieć ten swój zapas. Te elementy nie mogą się łączyć na maxa/gładko i aż po same klipsy...

W pracowni być może da się to wyrównać i spasować - lekki zapas jeszcze został. Ba! Nawet od biedy da się tym łowić - jeśli nie grzechocze na łączeniu.

Edytowane przez Jotes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...