Skocz do zawartości

Ryby do stawu, proszę o pomoc


kuba5950
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

mam staw 16 metrów na 8 metrów z mała kaskadą, która natlenia wodę. Stawik ma około 1.2m głębokości. jeszcze nie ma w nim żadnych ryb. Woda stoi w nim już około 7 miesięcy, więc na wiosnę chciałbym go zarybić. i tutaj pytanie: jakie ryby i w jakich ilościach wybrać? Mam tam posadzone lilie wodne, pałki wodne, kilka kaczeńców, i jakieś inne rośliny(te rośliny są w wodzie, dookoła stawiku jest jeszcze dużo więcej roślin). Przesyłam zdjęcie stawiku zrobione w połowie września. Często latają tam komary i ważki, spotykam także jaszczurki, zaskrońce i żaby. Nie chcę aby rośliny zostały zjedzone, więc amury odpadają. Gdy jest ciepło to na dnie rośnie dużo glonów więc przydałaby się jakaś tołpyga aby to zjadła. Na powierzchni stawu jest czysto dzięki kaskadzie i nie rosną tam glony. Woda jest całkiem przejrzysta i dobrze natleniona. Chciałbym także jakieś karpie ale nie za dużo bo strasznie brudzą wodę. Bardzo podobają mi się liny i te ryby na pewno wpuszczę. Przydałaby się także jakaś drobnica np. karasie,ukleje lub płotki. Drapieżników raczej nie chcę bo to za mały staw i zje wszystkie małe rybki. Jest to staw rekreacyjny, mam zamiar łowić tam ryby i od czasu do czasu usmażyć jaką na grillu. Więc proszę o odpowiedź, napiszcie jakie ryby najlepiej wpuścić i w jakich ilościach. 

Z góry dzięki , w załączniki jest zdjęcie stawiku.

DSC_1610.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...