Skocz do zawartości

zestaw spiningowy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam nie polecał bym takich gotowych zestawów firmy nie wiadomego pochodzenia lepiej złożyć coś samemu może za trochę większą kasę ale przynajmniej posłuży przez kilka lat. Napisz ile możesz maksymalnie wydać na sprzęt to na pewno ktoś z forum ci coś podpowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maksymalnie 200zł chciałbym w to wliczy parę 3gumy z główkami i 2 blachy nie za duże

a co myslicie o tym kiju http://allegro.pl/we...2227185964.html i tym kołowrotku http://allegro.pl/ko...2204378018.html

Proszę o kontrolę tekstu w jakimkolwiek edytorze bądź instalację Mozilli, błędy ortograficzne są nie do zniesienia. wind

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będziesz musiał trochę grosza przeznaczyć na plecionkę bo w spinningu lepiej się sprawdzi od żyłki

Ja bym początkującemu plecionki nie proponował, bo ona nie wybacza błędów ;) szczególnie podczas holu szczupaka no chyba, że chce za sandaczem biegać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o tym zestawie z poprzedniego posta.

Kołowrotek tak ale o wędce którą znalazłeś nic nie mogę powiedzieć bo nie znam tej firmy

Ja bym początkującemu plecionki nie proponował, bo ona nie wybacza błędów szczególnie podczas holu szczupaka no chyba, że chce za sandaczem biegać

No racja tyle ,że chłopak chce łowić na gumy a plecionka zapewnia lepszy kontakt z przynętą

Jest czas 30 minut na edycję posta, proszę o nie pisanie post pod postem. wind

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepszy kontakt na pewno, ale nie jest on tak potrzebny przy połowie szczupaka, który najczęściej mocno uderza w przynęty i nie sposób jego brania przeoczyć tak jak to może mieć miejsce w przypadku pstryknięcia sandacza. Wszystko zależy jakie gatunki ma zamiar łowić i...przyzwyczajenia :)

Edytowane przez woldi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Muchozol

A ja wam powiem że wolę sobie zestawik zrobić wg swoich wymagań...ja np. biegam dużo za kleniem, kropkiem,szczupłym czy okoniem...więc po kilku latach biegania po krzakach za zdobyczą mogę stwierdzić że jak na klenia i okonia czy kropka może być jeden zestaw to niestety ale na szczupłego i sandałka już nie...kol.kasaqwerty jeśli chodzi o sprzęt to nie należy oszczędzać bo można się lekko zdziwić....ja na klenie i kropki mam zestaw ...wędka salmo diamond saphire 2,40 cw 5-25 do tego kręciołek TD 720 i ...zestawik wyśmienity...a na szczupłego i sandałka to wędka team Dragon Exspress 2,70 cw 7-30 i kręcioł TD 1020i...zestawik także wyśmienity..ale ty jako początkujący sam z biegiem czasu stwierdzisz że sprzęt to podstawa łowienia ale większa część połowów to umiejętności wędkującego...pozdrawiam i połamania....

Edytowane przez Muchozol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepszy kontakt na pewno, ale nie jest on tak potrzebny przy połowie szczupaka, który najczęściej mocno uderza w przynęty i nie sposób jego brania przeoczyć tak jak to może mieć miejsce w przypadku pstryknięcia sandacza. Wszystko zależy jakie gatunki ma zamiar łowić i...przyzwyczajenia :)

No tu się nie mogę zgodzić. W ten weekend szczupaki na które trafiłem brały tak delikatnie, że nawet nie wiedziałem kiedy się na hak zapieły. Aż się zdrowo zdziwiłem jak podciągnąłem pod powierzchnię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ten weekend szczupaki na które trafiłem brały tak delikatnie, że nawet nie wiedziałem kiedy się na hak zapieły.

Bo tak mają te ryby w kwietniu, jak i listopadzie i grudniu....

A wracając do pytania autora pierwszego posta:

Choć nie sprzęt czyni cię wędkarzem, to jednak fajnie mieć ten nie najgorszy....Ale za takie pieniądze kupisz spokojnie względnie dobre rzeczy( kij na kilka sezonów, młynek na jeden, dwa). Ja nie zmiennie proponuję kij 2.7m do 30g, którym można sobie dać radę w większości warunków. Młynek 3000 i kilka przynęt- alga 3, mors 3 i gumy jakieś i nad wodę... Mogę polecić konkrety sprawdzone w tych cenach jak chcesz. I nie ma co się zastanawiać i dyskutować nad sprzętem tej klasy- bierzesz co ci leży i nad wodę, gdyż na tym etapie trzeba łowić, łowić, łowić, łowić, łowić i łowić by samodzielnie dojść do wielu wniosków:) My napiszemy swoje, a Ty i tak inaczej to odbierzesz nad wodą.... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...