Skocz do zawartości

Żyłka, wędka oraz kołowrotek do lekkiej mormyszki


PanJarek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. 

Kupilem i dostałem  troche fajnych, wolframowych mormyszek. Wśród nich są tez bardzo małe (2mm) i lekkie do których muszę skompletować zestaw. 

Głównie chciałbym się zapytać jaka żyłka i który z moich kolowrotkow będzie najlepszy. 

Wędka pewnie musi być miękka. 

Kołowrotki które posiadam to:

- York ice bandit, 

- Dragon manta ice, 

- Mistrall Polaris II, 

- Spinningowy Shimano Sedona 1000fe. 

 

Jakiej grubości żyłka umożliwia dobra prace tak lekkiej mormyszki na głębokości około 3m i jaki kołowrotek umożliwi w miarę bezpieczny hol ryby? 

Edytowane przez PanJarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego powielasz pytania z innych wątków w których próbowałem Ci wytłumaczyć że ..  błądzisz :)

Chcesz łowić cienkimi żyłkami i bardzo lekkimi mormyszkami a wybierasz kołowrotki i wędki które słabo się do tego nadają.  Małe kołowrotki o stałej szpuli bardzo mocno skręcają szczególnie cienkie żyłki. Przynęta nie pracuje właściwie, łatwo wszystko poplątać i będziesz się z tym więcej pierniczył niż łowił. Sztywnymi wędkami i takimi kołowrotkami możesz łowić na 10-15m na przynęty powyżej 3-4g ale nie pół gramowymi czy nawet lżejszymi mormyszkami.

Kup sobie lepiej kilka bałałajek :)    A tak poważnie, jeśli jeszcze nie kupiłeś wędek to przynajmniej tu się posłuchaj doświadczonego kolegi i kup wędkę pod lekkie przynęty. Jak ma być tania to właściwie jedyną akceptowalną opcją jest MIKADO WINTER CHAMPION, reszta markowych wędek po 20zł to pały a nie podlodówki. Ewentualnie za ok 35zł jest JAXON WJ-IRE02B o spłaszczonym blanku, bardzo fajna wędeczka do łowienia w zakresie 3-7m lżejszymi przynętami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wędkę to mam bardzo miękka mikado Red under ice oraz mikado mormyschka. Tylko obie dość długie bo 60cm.

Bardziej chodzi mi o to który kołowrotek. Nie znam się i nie jestem w stanie ocenić pracy hamulca. Nie oczekuję wróżenia z fusów ale może ktoś posiada któryś z wymienionych kolowrotkow i łowił nim na lekkie przynęty bądź pomoże mi go wykluczyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...