Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie! :)

W zwiazku z coraz czestrzymi podrozami do Oslo chcialem zapytac sie jak to naprawde jest z lowiskami w Norwegii - zezwolenia,okresy itp

Kiedys znajomy mowil mi ze mozna bez problemy lapac wszedzie tam gdzie wody sa otwarte lub przeplywowe, jedynie zezwolenia trzeba miec na wody zamkniete - jeziora.

Ale znajac juz ten kraj i wysokosci ich kar - wole dmuchac na zimne :ph34r:

jak to naprawce wyglada? sa jakies okresy ochronne?

Pozdrawiam i dziekuje za odpowiedzi :cheers:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, 

Temat przenoszę do klubu Wędkarstwo w Norwegii, przy okazji zapraszam do dołączenia do klubu. 

Oslo podlega pod OFA - Oslomarkas Fiskeadministrasjon, Wszystkie wody zaznaczone na mapie Oversiktskart podlegają opłacie. 

Zezwolenie na połów w tych wodach możesz kupić na ich stronie Roczna karta wędkarska OFA, osoba dorosła 2018 550,00 NOK, jest tam również zakładka Fiskeregier (zasady wędkarskie)

Polecam również stronę https://www.inatur.no/kart na której możesz również wykupić wyżej wymienioną licencję jak i jedno/kilkudniowe zezwolenie na wędkowanie na wybranym łowisku, jeżeli takowe jest wymagane. O zezwolenie, czy jest wymagane itp. można również zapytać się w sklepie wędkarskim, dodatkowo, nie wiem jak w Oslo, bo jeszcze tam nie byłem ale z tego co zaobserwowałem w mojej okolicy, wszędzie tam gdzie wymagane było zezwolenie wędkarskie, na łowisku była informacja, oraz możliwość opłaty za pomocą sms. 

fiskenorge.jpg

fiskemap.jpg

fiskekort.jpg

fike.jpg

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.