Jump to content

Sandacz latem


Recommended Posts

Witam

Bardzo interesuje się połowem sandaczy łowię na rzece San.Złowiłem już kilkanaście sandaczy w swojej karierze wędkarskiej ale jeszcze nigdy nie udało mi się go oszukać latem,zawsze łowiłem je od października do grudnia.Jednak ostatnio się dowiedziałem że bardzo dobrym okresem na sandacza jest też czerwiec i w tym okresie można też ładnie połowić sandaczy.Dlatego zwracam się do was z pytaniem w jakich miejscach ich szukać na co łowić wobler/guma na jakiej głębokości , jeżeli guma to szybki czy wolny opad czy może szurać gumą po dnie.Dodam tylko jeszcze że w mojej okolicy San jest bardzo ubogi o ciekawe miejsca tzn. nie ma główek, bardzo mało przykos jeżeli już są to raczej płytkie

średnia głębokość rzeki to ok 1,5m albo i mniej jedne z ciekawszych miejsc to opaska gdzie przy brzegu jest troszkę głębszy dołek ponad 2m a wody gdzie głębokość przekracza 3m praktycznie nie ma.Czekam na wasze propozycje może są tu na forum jacyś łowcy letnich sandaczy w rzekach.

Link to comment
Share on other sites

bardzo mało przykos jeżeli już są to raczej płytkie

to są moim zdaniem właśnie najlepsze miejscówki na letniego sandacza, szukaj ich tam gdzie jest drobnica. Pamiętaj że sandacz lubi twarde dno (żwir, kamienie) ale nie jest to reguła.

Jesienią sandacze biorą cały dzień a latem głównie wieczorem i nocą

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...