Jump to content

Sprzęt na małe woblery ok 1-2g


Recommended Posts

Witam, jaki sprzęt na tak małe woblery i najmilejsze obrotówki. kołowrotek wybiorę raczej z oferty okumy ale nie wiem jakie wędzisko????

Dodam jeszcze że ma to być sprzęt dla Kobiety wędzisko ok 2m, wody raczej stojące rzadko rzeki.

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Witam szukaj czegoś o ciężarze wyrzutowym od 2 do 12g, może z oferty robinsona lub dragona (nie wiem ile kasy chcesz przeznaczyć) nie kupuj wklejanki ponieważ do woblerków raczej się nie nada aha i jeżeli ma to być wędka do spinningowania z brzegu to powinna być raczej dłuższa np: 2,7m

Link to comment
Share on other sites

Chyba nie ma różnicy między spinningiem dla kobiety, a tym dla mężczyzny. Długość 2m to na takie woblerki zdecydowanie mało. Co do wklejanki to przy 12 g raczej nie przeszkadza ona tak bardzo, choć pełny blank spisuje się lepiej. Problemem jest fakt, ze wędki do tych 12 g, nie posiadające wklejanki są dosyć drogie.

Link to comment
Share on other sites

http://allegro.pl/wedka-mikado-sensei-ultrafast-spin-260-12g-jig-i2351483459.html

http://allegro.pl/wedka-mikado-sensei-ultrafast-spin-240-10g-jig-i2351483374.html

Mogę ci spokojnie polecić dwie ww. wędki. Mam nieco dłuższy spining z tej właśnie serii ( konkretnie to ten - http://allegro.pl/mikado-sensei-ultrafast-spin-280-13-gratis-i2398539370.html) i jestem z niego bardzo zadowolony. Wędzisko jest delikatne i czułe, ale bez problemu radzi sobie z nieco większymi drapieżnikami (w tym roku bez większych problemów wyjąłem na nie szczupłego 70cm). Jedyne do czego mogę się przyczepić, to że dolnik mógłby być nieco krótszy, bo czasem zawadzam nim o kurtkę, czy pelerynę przeciwdeszczową w mniej wygodnych pozycjach, ale przy normalnym łowieniu to nie przeszkadza.

Link to comment
Share on other sites

W takich kwotach to zdecydowanie przyłączam się do kolegi wyżej i propozycji mikado sensei, całkiem dobry kijek, który powinien się sprawdzić.

Te kije zbierają dobre opinie, sam trzymając w ręku stwierdziłem, że jak bym takiego potrzebował to ten by dał radę :)

Z tych co podał autora tematu to jaxona raczej bym odpuścił, bo to jakoś mi nie leży, robinson zaś uszedł by spokojnie.

Tylko podobnie jak koledzy dziwię się nieco, że na wody stojące do woblerków tak lekkich jak 2-3g długość tak mała...Rozumiem, że zestawy będą cienkie jak pol silver, ale i tak trudno będzie tym rzucać porządnie, wystarczająco daleko i celnie. Znacznie bardziej pasowało by tu 2.60, lub, i to opcja najlepsza, co potwierdzi Okno, zamówić kij w pracowni rodbuilderskiej. Wtedy nawet przy takiej długości optymalnie by latało wszystko...No, ale to w tej cenie nie realne.

Link to comment
Share on other sites

Nie ma za co, od tego jesteśmy zarówno My, jak i Forum :)

Wiesz co? Najlepiej według mnie było by Ją przekonać do dłuższego kija w taki sposób, że dał byś jej połowić krótkim takim jaki chce i dłuższym, takim, jaki według nas wszystkich by pasował lepiej. W ten sposób sama przekonała by się, że jest różnica i dłuższy kij lepiej się sprawdza....

jeśli więc masz taką możliwość, to pokaż jej różnicę w realu nad wodą :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...