Skocz do zawartości

Sprzęt na małe woblery ok 1-2g


Karol353
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szukaj czegoś o ciężarze wyrzutowym od 2 do 12g, może z oferty robinsona lub dragona (nie wiem ile kasy chcesz przeznaczyć) nie kupuj wklejanki ponieważ do woblerków raczej się nie nada aha i jeżeli ma to być wędka do spinningowania z brzegu to powinna być raczej dłuższa np: 2,7m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie ma różnicy między spinningiem dla kobiety, a tym dla mężczyzny. Długość 2m to na takie woblerki zdecydowanie mało. Co do wklejanki to przy 12 g raczej nie przeszkadza ona tak bardzo, choć pełny blank spisuje się lepiej. Problemem jest fakt, ze wędki do tych 12 g, nie posiadające wklejanki są dosyć drogie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/wedka-mikado-sensei-ultrafast-spin-260-12g-jig-i2351483459.html

http://allegro.pl/wedka-mikado-sensei-ultrafast-spin-240-10g-jig-i2351483374.html

Mogę ci spokojnie polecić dwie ww. wędki. Mam nieco dłuższy spining z tej właśnie serii ( konkretnie to ten - http://allegro.pl/mikado-sensei-ultrafast-spin-280-13-gratis-i2398539370.html) i jestem z niego bardzo zadowolony. Wędzisko jest delikatne i czułe, ale bez problemu radzi sobie z nieco większymi drapieżnikami (w tym roku bez większych problemów wyjąłem na nie szczupłego 70cm). Jedyne do czego mogę się przyczepić, to że dolnik mógłby być nieco krótszy, bo czasem zawadzam nim o kurtkę, czy pelerynę przeciwdeszczową w mniej wygodnych pozycjach, ale przy normalnym łowieniu to nie przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takich kwotach to zdecydowanie przyłączam się do kolegi wyżej i propozycji mikado sensei, całkiem dobry kijek, który powinien się sprawdzić.

Te kije zbierają dobre opinie, sam trzymając w ręku stwierdziłem, że jak bym takiego potrzebował to ten by dał radę :)

Z tych co podał autora tematu to jaxona raczej bym odpuścił, bo to jakoś mi nie leży, robinson zaś uszedł by spokojnie.

Tylko podobnie jak koledzy dziwię się nieco, że na wody stojące do woblerków tak lekkich jak 2-3g długość tak mała...Rozumiem, że zestawy będą cienkie jak pol silver, ale i tak trudno będzie tym rzucać porządnie, wystarczająco daleko i celnie. Znacznie bardziej pasowało by tu 2.60, lub, i to opcja najlepsza, co potwierdzi Okno, zamówić kij w pracowni rodbuilderskiej. Wtedy nawet przy takiej długości optymalnie by latało wszystko...No, ale to w tej cenie nie realne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma za co, od tego jesteśmy zarówno My, jak i Forum :)

Wiesz co? Najlepiej według mnie było by Ją przekonać do dłuższego kija w taki sposób, że dał byś jej połowić krótkim takim jaki chce i dłuższym, takim, jaki według nas wszystkich by pasował lepiej. W ten sposób sama przekonała by się, że jest różnica i dłuższy kij lepiej się sprawdza....

jeśli więc masz taką możliwość, to pokaż jej różnicę w realu nad wodą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...