Jump to content

Szczupak na niewielkim stawie - czy dobrze?


Recommended Posts

Witajcie,

wczoraj łowiłem na błystkę (Alga 3) i niestety miałem kilka problemów. Łowię na stawie prywatnym, nie jest duży, niestety to już stary staw, jedynie go powiększaliśmy (może 90x40), z głębokością bardzo różnie, ale to nieważne, dno jest wszędzie porośnięte wodorostami i często miałem problem wyciągnąć blachę z ów stawu, macie na to jakieś sposoby? Błystkę dobrałem odpowiednią?

Wziął mi dość duży szczupak (około metra, może minimalnie ponad metr), niestety mimo dość długiej "walki" zerwał mi się, miałem problemy z kołowrotkiem - Amado AM 500, zaczął cały się kręcić jak żyłka przez moment nie była napięta, potem już działał normalnie, czy to nieodpowiedni kołowrotek?

Jeszcze jedna sprawa, żyłka (maks. 16 kg) zaczęła mi się bardzo plątać, nie pamiętam, jaka dokładnie to była, ale od początku wydawała mi się lipna, jest opcja, że to ja źle coś zrobiłem nawijając ją? Zamówiłem plecionkę, która ma wytrzymałość 59 kg i 0,5 mm grubość, ona wystarczy w zupełności, abym sobie takie rybki do 10 kilogramów wyciągał bez najmniejszych obaw czy się zerwie?

Pytanie dla wielu może banalne, ale nie ukrywam - jestem amatorem;)

Link to comment
Share on other sites

Pomyśl o pływających woblerach bądź jerkach - mogą być killerami na zarośnietych zbiornikach...normalna żyłeczka powiedzmy 0,22 - 0,25 spokojnie starczy na zębacze...

Plecionka na małych odległościach może mieć słabiutką amortyzacja , a właściwie wcale jej nie ma....wiec musisz mieć dobrą technikę i elastyczny kijek + dobrze ustawiony hamulec kołowrotka...

Powodzenia :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...