Skocz do zawartości

Wybór Match'a


mbK
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciał bym zakupić wędkę na spławik match.Znalazłem kilka wędzisk które mnie zainteresowały:

Jaxon Grand Virtuoso Match 4,20

Cormoran Speciland Match 4,20

Trabucco Antrax Match Carp 4,20

Będę wędkował głównie na jeziorach gdzie łowię przeważnie karasie,leszcze i czasami trafi się karp do 40cm.

Chciałem zapytać czy ktoś używał tych wędek i jak się na nie wędkowało ewentualnie polecić coś od siebie na wędkę mogę przeznaczyć 200zł+koszt przesyłki.

Edytowane przez mbK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to karpiowa ci nie koniecznie potrzebna, chyba, że masz zamiar częściej jeździć na karpie. Ale takie powyżej 40cm :)

Wtedy trabucco idealna będzie.

Ja do ciężkiego matcha na karpie czy duże karasie/liny uzywam włoskiej avanti karpiowej i jak dla mnie rewelka, ma w sobie mocy wystarczająco by zatrzymać lina 3kg przed tatarakami...

Ale co do tematu jeszcze- w tej kwocie z pewnością znajdziesz odpowiedni kij. Ale w sklepie. NIe kupuj matcha, któego nie miałeś w rękach, z sieci. Może Cię zaskoczyć to, jaki okaże się w realu...Idź do sklepu i tam pomacaj wszystko, zobacz różnicę między tymi za 100 a za 800zł.

Z tego co napisałeś, co masz zamiar łowić, przyda ci się chyba najbardziej zwykły match ok 4m, nie karpiowy, a jedynie trochę twardszy. Zwróć uwagę na akcję- kije paraboliczne ładują się inaczej od tych z akcją ultrafast, co ma znaczenie przy rzutach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...