Skocz do zawartości

Wybór feedera do 200 zł


damian020626
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wybór mocnego feedera na wody stojące nie jest łatwy. Wędzisko musi być finezyjne i czułe w wskazywaniu brań na tego typu łowiskach. Zarazem powinna je cechować moc żeby skutecznie holować większe ryby. Wszystkie sztywne i kołkowate kije typowe dla rzek odpadają. Wędziska na wody stojące cechuje głębokie ugięcie do do parabolicznego włącznie. Jeśli chodzi o jeziora czyli łowiska duże gdzie często zachodzi potrzeba łowienia na dużych dystansach warto mieć kij dłuższy. Średni ciężar wyrzutowy jest uniwersalny i odpowiada Twoim potrzebom co do ryb jakie chcesz łowić.

Możesz śmiało wybrać takie wędzisko z dwóch spełniają wszystkie powyższe warunki o których wspomniałem i te które pominąłem :)  : 3,9 m c.w. 80 g, lub 3,6 m c.w. 80 g.

Gdybyś chciał przeczytać coś więcej o wędziskach typu feeder to kiedyś napisałem coś takiego.

Edytowane przez ryukon1975
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to kołowrotek w rozmiarze 40/4000 czyli średniej wielkości. Bardzo dobrze pasuje do tego jakby nie patrzeć też o średniej mocy feedera. Nie za duży ale i nie za lekki (437 g) do dłuższej wędki o cw 80 g. Pozwoli na to by nawinąć na niego dowolnie wybraną średnicę żyłki. Oczywiście w granicach rozsądku do całego zestawu i celu czyli ryb.

Edytowane przez ryukon1975
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żyłki Trabucco ogólnie cieszą się dobrymi opiniami. Używałem kilka z nich są dobre możesz śmiało ją kupić.

Myślę jednak że jej średnica i wytrzymałość taka na pełnię sezonu czyli ciepłe miesiące i większe ryby. Wiosną gdy brania jeszcze nie są w pełni zacząłbym delikatniej. Żyłka 0,20-0,22 mm jest wtedy wystarczająca.

Edytowane przez ryukon1975
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...