Jump to content

Żyłka na Bolka


 Share

Recommended Posts

Witam panowie. Jak w temacie, zamierzam kupić jakąś dobrą/bardzo dobrą żyłke do swojego zestawu na bolenia. Do tej pory łowiłem plecionką i o ile na Wiśle rybom to nie przeszkadza to Narwiańskie bolenie są o wiele bardziej ostrożne i na plecionce jest o wiele mniej brań. Nie mam rozeznania w żyłkach spinningowych więc proszę Was o pomoc. Ma ktoś z was jakąś żyłkę do po

lecenia?Myślałem też o odcieniu/kolorze, czy będzie miał wpływ na brania. Dodam że woda w Narwi ma kolor bursztynowy. Może jakaś brązowa lub super przeźroczysta.

Edited by Hubi
Link to comment
Share on other sites

Mi się wydaje, że im mniejsza rzeka, tym trudniej na plecionkę je przechytrzyć. U mnie szerokość koryta jest nie wielka, i raczej myk z plećką się nie udaje ;P

Z żyłek p line jest świetna, mi wpadła w łapki a potem na szpulę i jakoś nie mam chęci zmieniać na nic innego. Fajna, miękka, wytrzymała na węzłach, naprawdę wytrzymała. Niektóre były wytrzymałe a po dwóch akcjach już nie koniecznie, jednak z ta jest inaczej.

Tak więc polecam.

Używałem też team dragon i byłem zadowolony, ale jednak była trochę sztywniejsza i ta mi bardziej pasuje.

Co do koloru to nie wiem, czy ma to tak duże znaczenie jak w przypadku plecionki....Jak nie jest jaskrawy to będzie ok chyba.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...