Skocz do zawartości

Żyłka na Bolka


Hubi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie. Jak w temacie, zamierzam kupić jakąś dobrą/bardzo dobrą żyłke do swojego zestawu na bolenia. Do tej pory łowiłem plecionką i o ile na Wiśle rybom to nie przeszkadza to Narwiańskie bolenie są o wiele bardziej ostrożne i na plecionce jest o wiele mniej brań. Nie mam rozeznania w żyłkach spinningowych więc proszę Was o pomoc. Ma ktoś z was jakąś żyłkę do po

lecenia?Myślałem też o odcieniu/kolorze, czy będzie miał wpływ na brania. Dodam że woda w Narwi ma kolor bursztynowy. Może jakaś brązowa lub super przeźroczysta.

Edytowane przez Hubi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje, że im mniejsza rzeka, tym trudniej na plecionkę je przechytrzyć. U mnie szerokość koryta jest nie wielka, i raczej myk z plećką się nie udaje ;P

Z żyłek p line jest świetna, mi wpadła w łapki a potem na szpulę i jakoś nie mam chęci zmieniać na nic innego. Fajna, miękka, wytrzymała na węzłach, naprawdę wytrzymała. Niektóre były wytrzymałe a po dwóch akcjach już nie koniecznie, jednak z ta jest inaczej.

Tak więc polecam.

Używałem też team dragon i byłem zadowolony, ale jednak była trochę sztywniejsza i ta mi bardziej pasuje.

Co do koloru to nie wiem, czy ma to tak duże znaczenie jak w przypadku plecionki....Jak nie jest jaskrawy to będzie ok chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...