Jump to content
Mar Cepan

Jak naprawić sprężynę kabłąka?

Recommended Posts

Cześć ja z prośbą o poinstruowanie mnie jak złożyć do kupy taki "dynksik" ze sprężynką  w kabłąku 

Poszkodowany moją ciekawością: Konger Vist 320 RD

20200710_144917.jpg

Edited by Mar Cepan

Z tego co widać mechanizm jest sprawny. Wystarczy złożyć go tak jak był. Niestety trudno to wytłumaczyć. Musisz wziąć kabłąk umieścić w nim odpowiednio trzpień na którym jest sprężyna. Wcześniej trzeba odkręcić tą srebrną osłonkę widoczną na zdjęciu. Mechanizm nie jest skomplikowany powinieneś sobie poradzić.

Tak jak pisałem musisz odkręcić tą osłonę. Wtedy jedna część tego trzpienia ze sprężyną pójdzie w otwór w rotorze. Teraz prawdopodobnie wypadła z niego i dlatego całość nie chce funkcjonować. Dokładnie obok widocznego na zdjęciu wkręta. Wiem że to jest upierdliwe i złośliwe do złożenia ale chwila koncentracji i można to zrobić.

Edited by ryukon1975

już włożone teraz skręcić osłonkę czy trzeba to w jakiś sposób ustawić?

Lepiej osłony nie skręcaj teraz. Podczas zakładania rotora znów wypadnie. Przykręć rotor mając kontrolę nad tą sprężyną. Osłonę przykręcisz na końcu.

i teraz ten pręcik w sprężynie włożyć do tej pojedyńczej dziurki w kabłąku?

Dokładnie tak. Tylko pamiętaj że tam masz dwa pręciki. Jeden wchodzi w ten otwór a drugi nie.

Edited by ryukon1975

Ten pręcik bez sprężyny ma wejść w te takie jak by półkole również w kabłąku tak?

Tak jeden z nich ma się tam właśnie oprzeć. Po ich długości ocenisz który gdzie pójdzie dlatego że może być różnie. I pamiętaj żeby to skręcać przy zamkniętym kabłąku.

Edited by ryukon1975

jak nie znajdę to trudno kołowrotek i tak chodził jak by nie mógł

Nie jest łatwo znaleźć coś takiego. Jednak mi tylko raz się nie udało. Naprawiałem wtedy kołowrotek nad rzeką. Jak wystrzelił tak poleciała, nawet nie wiem czy do wody czy w krzaki. :)