Skocz do zawartości

kij spiningowy do dalekich rzutów


Bulion
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem spiningistą brzegowym, tzn nie mam łódki. Mam do dyspozycji zbiornik wielkosci małego jeziora, w ktorym są sandały.

Tak wiec przydałby mi sie kij spiningowy, ktorym mogłbym daleko rzucić przynęte, powiedzmy jakieś 80-90 m.

Proszę o rade jaki model kija wybrac, o jakich parametrach?

domyslam sie, że powinien być długi, tzn jakies 3m i sztywny? jaki c.w.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Używam Okuma Black Rock dł 2.75 c.w. 10-35

Prawdę mówiąc przy rzutach ile zostało mi na szpuli to nie patrzyłem, ale kiedyś, jak już miałem starą plecionkę, kilka razy skrócaną, to schodziła, cała..

a raczej jej pozostałość, na oko coś koło 80 m.

Być może dłuższy kij, by zdziałał coś więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za podpowiedzi :)

no własnie zastanawiam się, czy kijem troche dłuzszym, np 305 cm moznaby rzucac duzo dalej niż np 270

chociarz oczywiście 80 m to juz jest coś!

pomijam aspekt umiejetności wedkarza ;) bo wiadomo, że kazdy rzuca inaczej

widziałem kij 305 cm, ale cw 25, chyba troche przymało...? ale nie wiem, jak myslicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

305cm...czyżby seria World Champion IRI chodziła Ci po głowie?:) Patyki naprawde udane,dosyć "ciepłe",a model 3-10 gram jest już kleniowa legendą...ale do rzeczy:

Dobór kija jest uzalezniony od wielu czynników,pierwszy,podstawowy- na jakie (rodzaj,cieżar,wielkość) przynęty chcesz łowic. Napewno jakiś x-fast o odpowiedniej długości,ale nie wiem czy łowienie z opadu (zakladam,ze tak chcesz sie dobrać do metnookich) przy 3-metrowej witce nie bedzie uciażliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bingo! myslałem o kongerze :) , jak też, a nawet troche bardziej oDragon Black Rock index 25-85-305.

Ale black rock 305 cm nie ma akcji x-fast.

sporo mi pomogles piszac, ze łowienie z opadu 3 metrowa witką na duzych odleglosciach jest mało optymalne, fakt.

a wiec teraz skłaniamy sie do wersji kija o dlugości 270.

pozostaje ustalenie cw.

sandaly na moim terenie nie sa duże, są okołowymiarowe, wiec domyslam sie, ze nie ma co przywiązywac wagi do cw np 50g i więcej

czyli chyba standardowo 30-40g...ok, dzieki

teraz jeszcze musze dobrac mlynek i plecionke :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 to chyba raczej nawet zbyt dużo na gumki poniżej 10 cm

I tak i nie- zalezy ile chcesz ołowiu dorzucić do gumy. Jeśli łowisz na lekko ,główki do 15g to c.w. 5-25 wystarczy. jesli ma to być ciezkie oranie dna to głowki 25-30 gram nie podbijesz (komfortowo- bo dać sie da :)) z dna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bluzer, Patryk,

zamierzam łowić zarówno lekko skokami i ciężej przy dnie też, dno jest czyste.

musze wypośrodkować parametry patyka, bo nie chciałbym też zlamac szczytówki rzucając dużym ołowiem szybko i zamaszyście ;)

jak już mam kupic droższy kij, to niech spełnia kilka zadań, no nie? B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czasem sa takie dni, że albo nie ma czasu, albo juz nic sie nie chce...

pisząc o droższym kijku mialem na mysli jakies 300 zł, prosze sie nie smiać :) wiem ze sa tez dużo droższe

bylem po drodze w sklepie i akurat mieli Black Rocka, ten o ktorym pisal Mariusz na poczatku forum. Drugi kij tez jest super, tylko podobno szybciej przelotki sie scieraja, gdy uzywa sie plecionki

dodatkowo zadziałala magia ogladania towaru na zywo, pomacania, szarpniecia, itd

no i w koncu stalem sie posiadaczem tego cuda ^_^ teraz czekam na okazje do ćwiczen w realu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

no byłem w koncu nad jeziorkiem...

nie powiem, fajny kijek, lekki

ale nie udalo misie rzucić dalej niż jakies 50 m kopytem z główką 25g

30g nie próbowałem, ale mniejsze, np 10 g i tutaj bez żadnej rewelki (mam kija cw 8-15g i jest efektywniejszy przy lekkich woblerkach)

fajne jest to, że czesc dolnika nie ma osłony i w ten sposób czuje sie na przedramieniu nawet jak mucha uderzy w plecionke ;)

no dobra, teraz jak najwiecej czasu nad wodą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...