Jump to content

Kilka różnych pytań odnośnie wędkarstwa.


Marcin0133
 Share

Recommended Posts

Witam was serdecznie, pokusiłem się by napisać kolejnego posta, gdyż miałbym kilka pytań na które chciałbym usłyszeć odpowiedzi od was, czyli od tych bardziej doświadczonych wędkarzy :).

Osobiście powoli kończę sezon, gdyż jestem zapalonym feederowcem... no może nie tak dokońca, gdyż łowię głównie na pickery Flagmana, a im do cięższego feederka troszkę brakuje :).

Niestety ten rok nie był dla mnie do końca udany. Łowię na PZW Poznań oraz Zielona Góra, jednakże udało mi się złowić tylko kilka ładnych karasi oraz małych linów :(. Muszę powiedzieć, że sam zastanawiam się nad tym czy rybostan już wysiada, czy jednak ten rok był po prostu jakiś "nie ten".

Przejdę jednak do meritum. Przez większość roku używałem gotowych zanęt Genlog łączonych z ziarnami kukurydzy, które dawały raczej słabe/średnie efekty (Tak swoją drogą, czy ktoś z was je zna? Jaka jest wasza opinia na ich temat?). Z Przyszłościową myślą zastanawiam się już nad przyszłym rokiem. Chciałbym poeksperymentować z tworzeniem własnej zanęty. Nie jestem jakimś bogaczem, dlatego myślę, że w grę wchodzi tworzenie bazy z pelletów. Myślę nad markami:
- Skretting.
- Coppens.
- Aller Aqua

Wszystkie w wersji "Coarse" (czyli chyba zapachu rybnym tak?). Część pelletów chciałbym zmielić a część zachować jako grubszy dodatek. Do bazy chciałbym również dodać różnego rodzaju naturalne zapachy, takie jak kminek, czosnek oraz przyprawa z piernika bądź może jakieś atraktory owocowe. Czy myślicie, że to zadziała? Czy tak sporządzona zanęta może się sprawdzić, czy polecacie dodawać jednak jakieś składniki, które zrobią mgiełkę bądź zwiększą pracę zanęty? Mam również przygotowane 200kg ziaren typu konopia, kukurydza, pęczak, jednak nie wiem czy gdy je dodam, ryba zbyt nie nasyci się samą zanętą. Dodatkowo chciałbym również używać stworzonej mieszanki do metody.

Dodatkowo, chciałbym zakupić już w grudniu część pelletów i zacząć robić z nich zanęty do worków strunowych. Jednakże martwię się, że do sezonu straci ona zapach i swoje właściwości, a chciałbym by starczyła mi na prawie cały rok. Czy myślicie, że zabieranie się za robienie zanęty na przyszły rok już teraz to zły pomysł?

Łowię również na metodę, jednakże jej wyniki były raczej słabe... Małe leszcze, krąpiki, nic co mogło by ucieszyć oko. Osobiście posiadam różnego rodzaju pellety oraz kulki o wielkości 8mm od firmy Meus, Match pro czy innych "tanich" marek. Jednakże w większości ryby na nie w ogóle nie biorą. Czy jesteście w stanie polecić jakieś w miarę dobre pellety oraz kulki w rozsądnej cenie, które w miarę uniwersalnie będą funkcjonować na każdej wodzie?

Wybaczcie za taki esej, jednakże chciałbym się porządnie przygotować do kolejnego sezonu i na prawdę liczę na kilka słów porady.

Dzięki za każdą myśl wniesioną do tematu.

Serdecznie pozdrawiam :).

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...