Jump to content

Prośba o dobór żyłki i plecionki

Recommended Posts

Witam. 

Proszę o pomoc w doborze żyłki oraz plecionki. 

A mianowicie potrzebuję żyłki do metody Zig - Rig. 

Nie wiem jaka wybrać. Podobno musi być nietonaca, prosiłbym kogoś o poradę jakiej używa, najlepiej o długości 300m i wytrzymałości około 10kg

Teraz proszę o pomoc w wyborze plecionki, mam zamówiona łódkę zanętowa i poszukuje teraz jakieś dobrej plecionki (mogą być markowe Fox, mivardi, itp) najlepiej też w granicach 300m, chyba że jest jakaś godna polecenia żyłka do wywozki, to jestem w stanie rozważyć propozycje. Budżet to około 250zl jestem wstanie przeznaczyć. 

Obecnie nawinięte mam Mikado NIHONTO CARP FLUO 0,28 i 0,30 

Do zig riga używam zwykłego fluolocarbonu tylko że smaruje go smalcem żeby się unosił.

Osobiście nie miałem styczności z dalekimi wywózkami, ale mam kolegów co łowią na solinie to oni taką plecionkę mają 

https://allegro.pl/oferta/plecionka-daiwa-dark-green-j-braid-x8-0-22mm-300m-10038582300

Dzięki za informację. 

Do zig riga ten fluocarbon smarujesz cały czy tylko odcinek np 20-30m?

O do wywozki to planuje wywozić tak na około 150-180m znam dobra miejscówkę tylko jest trudno dostępna do rzutu. 

Edited by Matusz1044@gmail.com

Czyli generalnie na zig riga mogę mieć żyłkę standartodwa, a tylko cały zestaw końcowy na fluocarbonie albo innej żyłce nietonacej. 

Akurat przygodę z zig rigem będę rozpoczynał więc zbieram jak najwięcej informacji. 

Jaki spławik polecacie, znalazłem pływaki z prologic do ziga oraz typowy spławik do zig riga z foxa.