Jump to content

Potrzebuję sprzętu do spiningu


Recommended Posts

Witam. 

Potrzebuję kija i młynek  powiedzmy do 400 ziko, ewentualnie jeśli będzie trzeba dać troszkę więcej bo sprzęt będzie znaczenie lepszej jakości to też może być. 

Mam zamiar latać za szczupakami po rzekach i zalewach z brzegu i interesuje mnie kij 270, który będzie dobry na gumy i woblery 8-15, może 20cm. Coś wyczytałem że wybierając wędkę powinienem wiedzieć czy będę łowił na plecionce czy żyłce bo plecionka nie jest rozciągliwa tak jak żyłka, jeśli tak jest to prawdopodobnie będzie to 18-20 i na pewno plecionka.( tu też pytanie do Was jaką grubość plecionki Wy mi polecicie).

Pozdrawiam i walecznego sezonu Wam życzę!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Takich rzeczy nie czytaj. Przerost formy nad treścią. Wędkarskie....... (słowo niecenzuralne). Do wędki niezależnie jaka ona jest możesz użyć dowolnej linki. Mówię oczywiście o spinningu. Wystarczy że masz świadomość sprzętu i jego działania a połowisz. Nieważne czy będzie to plecionka połączona z wędziskiem które leje się jak stara klucha czy extra szybki kij z żyłką. Najważniejsza jak napisałem jest świadomość działania sprzętu jaki się ma i umiejętność wykorzystania jego parametrów.

Łowiąc przykładowo wolnym kijem w połączeniu z żyłką podczas brania musisz zaciąć szybko i mocno. Jeśli łowisz kijem extra szybkim z plecionką ryba praktycznie zatnie się sama. Tak samo jest z odbieraniem sygnałów podczas prowadzenia przynęty. Na plecionce każde uderzenie w dno (twarde bo w miękkie już niekoniecznie) "kopie" aż w rękę na żyłce trzeba się przyłożyć żeby to w tempo wyczuć

Na ten temat pod względem sprzętu spinningowego książkę można by napisać, sprawa złożona więc tu skończę. Jedno jest pewne jeśli nie znasz sprzętu i jego działania niezależnie jak go dobierzesz niewiele to zmieni.

Edited by ryukon1975
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...