Skocz do zawartości

Potrzebuję sprzętu do spiningu


Wy3mam
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Potrzebuję kija i młynek  powiedzmy do 400 ziko, ewentualnie jeśli będzie trzeba dać troszkę więcej bo sprzęt będzie znaczenie lepszej jakości to też może być. 

Mam zamiar latać za szczupakami po rzekach i zalewach z brzegu i interesuje mnie kij 270, który będzie dobry na gumy i woblery 8-15, może 20cm. Coś wyczytałem że wybierając wędkę powinienem wiedzieć czy będę łowił na plecionce czy żyłce bo plecionka nie jest rozciągliwa tak jak żyłka, jeśli tak jest to prawdopodobnie będzie to 18-20 i na pewno plecionka.( tu też pytanie do Was jaką grubość plecionki Wy mi polecicie).

Pozdrawiam i walecznego sezonu Wam życzę!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takich rzeczy nie czytaj. Przerost formy nad treścią. Wędkarskie....... (słowo niecenzuralne). Do wędki niezależnie jaka ona jest możesz użyć dowolnej linki. Mówię oczywiście o spinningu. Wystarczy że masz świadomość sprzętu i jego działania a połowisz. Nieważne czy będzie to plecionka połączona z wędziskiem które leje się jak stara klucha czy extra szybki kij z żyłką. Najważniejsza jak napisałem jest świadomość działania sprzętu jaki się ma i umiejętność wykorzystania jego parametrów.

Łowiąc przykładowo wolnym kijem w połączeniu z żyłką podczas brania musisz zaciąć szybko i mocno. Jeśli łowisz kijem extra szybkim z plecionką ryba praktycznie zatnie się sama. Tak samo jest z odbieraniem sygnałów podczas prowadzenia przynęty. Na plecionce każde uderzenie w dno (twarde bo w miękkie już niekoniecznie) "kopie" aż w rękę na żyłce trzeba się przyłożyć żeby to w tempo wyczuć

Na ten temat pod względem sprzętu spinningowego książkę można by napisać, sprawa złożona więc tu skończę. Jedno jest pewne jeśli nie znasz sprzętu i jego działania niezależnie jak go dobierzesz niewiele to zmieni.

Edytowane przez ryukon1975
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...