Jump to content

LarryKowalsky

Forumowicz
 • Content count

  15
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2

About LarryKowalsky

 • Rank
  Początkujący

Kontakt

 • Strona WWW
  http://zalewzemborzycki.com

Wędkarstwo

 • Lubię
  brak opisu

Informacje o profilu

 • Imię
  Larry
 • Płeć
  Nie powiem
 • Zainteresowania
  Wędkarstwo spinningowe
 1. Portal internetowy ZalewZemborzycki.com przy współpracy koła PZW LSM-FART zaprasza wszystkich miłośników wędkarstwa spinningowego na nasze pierwsze, towarzyskie zawody wędkarskie. Zawody odbędą się 12 czerwca (niedziela) na Zalewie Zemborzyckim. Warunkiem uczestnictwa w zawodach jest posiadanie aktualnych uprawnień do łowienia na nizinnych wodach PZW Lublin oraz po dokonaniu opłaty wpisowej w wysokości 30 zł. Zawody będę się odbywać zarówno ze środków pływających, jak również z brzegu. Plan zawodów. 5:00 – Spotkanie uczestników przy wieży - https://goo.gl/maps/CEfzMVuNvF12 , rozdanie kart, kawa, herbata. 6:00 – Rozpoczęcie łowienia. 11:00 – Zakończenie łowienia. 12:00 – Ponowne spotkanie przy wieży, zdanie kart. 12:30 – Ogłoszenie wyników, rozdanie pucharów. 13:00 - ?? - Integracja Zawody będą się odbywać na żywej rybie. Każdy uczestnik jest zobowiązany do posiadania ze sobą miarki, aparatu cyfrowego lub telefonu z możliwością robienia zdjęć pozwalających na klarowny odczyt długości złowionej ryby na komputerze. Zdjęcie będzie można dostarczyć poprzez MMS, Email lub kartę SD. Do punktacji będą uwzględniane tylko i wyłącznie drapieżne ryby wymiarowe, nie będące w czerwcu w okresie ochronnym. Wymiar ryby będzie określany na ogólnych zasadach, nie na dodatkowych obostrzeniach nałożonych na zbiornik Zalewu Zemborzyckiego, np. szczupak będzie punktowany od 50 cm itd. Głównym założeniem organizacji zawodów jest promocja nowoczesnego wędkarstwa spinningowego oraz rozwój ryb drapieżnych na Zalewie Zemborzyckim. Większa część zebranych środków z opłat wpisowych zostanie przeznaczona na finansowanie budowy tarslisk sandaczowych w zbiorniku w roku 2017. Mniejsza część na promocję zawodów, gadżety w postaci smyczy i identyfikatorów dla każdego uczestnika oraz grill integracyjny. Im nas będzie więcej, tym sami lepiej zadbamy o lepszą jakość rybostanu na zalewie. Po zakończeniu zawodów zostanie ogłoszona dokładna kwota, którą udało się zebrać na budowanie tarlisk. Cały ten proces będzie dokładnie udokumentowany na stronie http://zalewzemborzycki.com wiosną przyszłego roku. Wpłaty wpisowego należy dokonywać do dnia 3 czerwca przelewem na poniższe dane: 63 1140 2004 0000 3302 7608 7369 Mbank L4 - Paweł Wojteczko ul. Romera 37/2 20-487 Lublin W tytule wpisując imię i nazwisko osoby/osób biorących udział w zawodach. Lub w sklepie wędkarskim mieszczącym się przy ulicy Romera 37/2 w Lublinie. Wszelkie dodatkowe informacje można uzyskać pod adresem: kontakt@zalewzemborzycki.com lub telefonicznie w godzinach 9-16 od poniedziałku do piątku: 533-357-333
 2. LarryKowalsky

  Dozbrajenie gumy

  Ja bym Ci proponował rozmiar 8, maksymalnie 6 do dozbrojki.
 3. Witam szanowne grono forumowiczów, Jeżeli ktoś z was łowi sandacze to myślę, że zainteresuje go poradnik w jaki sposób wykonać własne przypony fluorocarbonowe. Koszt wykonania takiego przyponu we własnym zakresie jest o wiele niższy niż zakup gotowych przyponów, a cały proces wykonania nie zajmuje więcej niż 5 minut. Zapraszam do lektury. LINK
 4. LarryKowalsky

  Szczupak w środowisku naturalnym

  Kawał dobrej roboty. Pod wodą to wszystko całkowicie inaczej wygląda
 5. LarryKowalsky

  Coś dobrego na sandacza

  W moim przypadku najlepiej się sprawdzają gumy imitujące ukleję. Firmy Relaks, Manns, SavageGear. Nie wyobrażam sobie również łowienia bez kogutów, które w moim przypadku są doskonałą alternatywą dla gumek.
 6. LarryKowalsky

  jaki dobrac koszyczek

  Przy koszyczku 30 gram po dodaniu zanęty i średnicy koszyczka 30 mm mi się najlepiej sprawdzało przy takim CW. Z zanętą całość ma wówczas ciężar ok 60 gram, co daje swobodny rzut.
 7. LarryKowalsky

  Zbiornik Nielisz.

  Tak przymierzam się do odwiedzin w Neliszu. Łowię głównie na Zemborzyckim, ale o tym zbiorniku słyszałem wiele dobrego. W tym roku sobie na pewno nie odpuszczę.
 8. LarryKowalsky

  Zalew Zemborzycki

  Zalew Zemborzycki - tak zwane lubelskie morze. Zbiornik obfitujący głównie w leszcza i płoć. Nie brakuje jednak takich gatunków jak Amur, Karp, Lin. Z drapieżnika głównie Szczupak, Okoń, Sandacz, Sum, Boleń. powierzchnia: 278ha długość: 2900 m szerokość: 1330 m głębokość: do 4 m długość linii brzegowej: 12 km Dla osób nie znających łowiska i planujących połowy na zalewie polecam strone - http://zalewzemborzycki.com
 9. Podam Ci swój sprawdzony zestaw na Sandacza: Wędka: Mikado Flash INAZUMA Zander - 2,40 / 30cw Kołowrotek: PENN Conflict 3000 Plecionka: SpiderWire 0,14 mm Przynęty: Kopyta, Rippery, Koguty, Woblery
 10. Na grunt to raczej większy kołowrotek. Ten co podałeś jednak odradzam. Rozejrzyj się za takim za przynajmniej 150 zł.
 11. LarryKowalsky

  Wątróbka czy Wątroba?

  U mnie ta metoda jest również sprawdzona. Co to zapachu to polecam krew, tylko taką prawdziwą, nie kupioną w wędkarskim.
 12. LarryKowalsky

  Szczupak

  Wędkę spokojnie możesz kupić Mikado Flash Perch na szczupaka. Do spinningu kołowrotek już przynajmniej średniej klasy. Polecam firmę PENN - niskie ceny za dobrą jakość. Z przynęt to próbuj wszystko. Najpierw gumy, woblery, koguty. Blaszki w mojej opinii zostaw na sam koniec.
 13. Ja sztywnym kijem sandaczowym łowię 3 razy więcej szczupaków niż sandaczy. Tylko dwa razy miałem sytuację, że mi się zerwał. Łowię tylko na plecionce.
 14. Mimo iż sam w ogóle nie zabieram ryb to uważam to za totalną głupotę. Wyhodowany karp został w jednym celu.
×