Jump to content

domino1315

Użytkownik
  • Content count

    10
  • Joined

  • Last visited

Community Reputation

1

About domino1315

  • Rank
    Początkujący
  1. Myślałem, że to coś normalnego. Po to założyłem temat, by spytać się ludzi bardziej doświadczonych niż ja. Dziękuję wszystkim za odpowiedzi i argumentacje
  2. Spławikówkę już mam skompletowaną. Wziąłem to co polecił Docio. Myślę, że zacznę od czegoś "lżejszego". Zdecyduje się na Kongera Ultris Jig Perch 232cm Cw 1-10. Dziękuje za odpowiedź. Zamawiam dokładnie to co napisałeś. Pozdrawiam.
  3. Niezłe recenzje ma ten "kręciołek", a jakie wędzisko do niego polecasz?
  4. Myślę, że w tę kwestię mamy wyczerpaną. Dziękuję bardzo za pomoc. Został jeszcze spinning.
  5. Tak. Dziękuję za odpowiedź. Są alternatywy dla kołowrotka, który mi poleciłeś? Jestem w stanie dorzucić trochę grosza jeśli jakość wykonania będzie lepsza. Jaką żyłkę polecasz lub na co zwracać uwagę przy jej wyborze. Co do kolegi to z całą pewnością ma źle złożony zestaw. Zostaje jeszcze kwestia spinningu.
  6. Pod spławik ciężarek 5g i tyle z wyważania.
  7. Dziękuję za odpowiedź. Nie rozumiem jednej rzeczy. Łowię spławikami 4-6 gramowymi i nie widzę sensu zmieniania na mniejsze. Może inaczej jakie będą korzyści z przejścia na mniejsze. Mam obawy, że nie będę nimi potrafił daleko i celnie zarzucić. Długość wędziska 450 cm wydaję mi się zbyt dużo, ale dostosuje się. Jest jeszcze jedna sprawa, przypon. Obawiam się jego ze względu większego skomplikowania zestawu ( koledze notorycznie się on plącze, nie wiem czy jest on dobrze wykonany ) Czy przypon przynosi jeszcze jakieś korzyści, oprócz tego, że ratuje sprzęt?
  8. Wędkuję od roku, narazie tylko spławik. Wędzisko to Mikado fishunter 300 float, a kołowrotek to Dragon guide 1030i. Spławiki 4-6 gramów. Głównie łowię płocie, karasie, leszcze, ale nic szczególnie dużego. Z tego co wyczytałem jest to kołowrotek spinningowy, ale mniejsza z tym. Chciałbym drugą wędkę na spławik, myślałem nad czymś dłuższym 3.90? Nie mam kompletnie pojęcia jakie to ma być wędzisko i kołowrotek. Łowię bez przyponów. Na całość chciałbym wydać do 500 złotych ( żyłka to dodatkowy fundusz, prosiłbym o polecenie również żyłki, teraz mam coś topornego 0,20mm lub 0,22). No i chcę zakupić również spinning, typowo na okonie. Możew przyszłości mniejsze szczupaki. Będzie to mój początek z tą metodą połowu. Długość o jakiej myślałem to 2,40-2,70. Cw 3-15? Cena adekwatna jak w zestawie spławikowym. Łowię tylko na jeziorach i stawach. Dziękuję za propozycje.
  9. Witam. Chciałbym kupić zestaw do łowienia splawikowego do 200zl tj; wędka, kołowrotek, żyłka. Wędkować będę na jeziorach i stawach z brzegu. Wędkowanie amatorskie, rekreacyjne, a więc ryby małe. Byłbym wdzięczny gdybyście podali jakieś propozycje. Dziękuję i pozdrawiam
×