Jump to content

domino1315

Forumowicz
 • Content count

  11
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1

About domino1315

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. domino1315

  Jak wam mija popołudnie?

  Popołudniowy wypad nad wodę. Troszkę wietrznie. Narazie same karasie. Również okolice Gorzowa.
 2. Myślałem, że to coś normalnego. Po to założyłem temat, by spytać się ludzi bardziej doświadczonych niż ja. Dziękuję wszystkim za odpowiedzi i argumentacje
 3. Spławikówkę już mam skompletowaną. Wziąłem to co polecił Docio. Myślę, że zacznę od czegoś "lżejszego". Zdecyduje się na Kongera Ultris Jig Perch 232cm Cw 1-10. Dziękuje za odpowiedź. Zamawiam dokładnie to co napisałeś. Pozdrawiam.
 4. Niezłe recenzje ma ten "kręciołek", a jakie wędzisko do niego polecasz?
 5. Myślę, że w tę kwestię mamy wyczerpaną. Dziękuję bardzo za pomoc. Został jeszcze spinning.
 6. Tak. Dziękuję za odpowiedź. Są alternatywy dla kołowrotka, który mi poleciłeś? Jestem w stanie dorzucić trochę grosza jeśli jakość wykonania będzie lepsza. Jaką żyłkę polecasz lub na co zwracać uwagę przy jej wyborze. Co do kolegi to z całą pewnością ma źle złożony zestaw. Zostaje jeszcze kwestia spinningu.
 7. Pod spławik ciężarek 5g i tyle z wyważania.
 8. Dziękuję za odpowiedź. Nie rozumiem jednej rzeczy. Łowię spławikami 4-6 gramowymi i nie widzę sensu zmieniania na mniejsze. Może inaczej jakie będą korzyści z przejścia na mniejsze. Mam obawy, że nie będę nimi potrafił daleko i celnie zarzucić. Długość wędziska 450 cm wydaję mi się zbyt dużo, ale dostosuje się. Jest jeszcze jedna sprawa, przypon. Obawiam się jego ze względu większego skomplikowania zestawu ( koledze notorycznie się on plącze, nie wiem czy jest on dobrze wykonany ) Czy przypon przynosi jeszcze jakieś korzyści, oprócz tego, że ratuje sprzęt?
 9. Wędkuję od roku, narazie tylko spławik. Wędzisko to Mikado fishunter 300 float, a kołowrotek to Dragon guide 1030i. Spławiki 4-6 gramów. Głównie łowię płocie, karasie, leszcze, ale nic szczególnie dużego. Z tego co wyczytałem jest to kołowrotek spinningowy, ale mniejsza z tym. Chciałbym drugą wędkę na spławik, myślałem nad czymś dłuższym 3.90? Nie mam kompletnie pojęcia jakie to ma być wędzisko i kołowrotek. Łowię bez przyponów. Na całość chciałbym wydać do 500 złotych ( żyłka to dodatkowy fundusz, prosiłbym o polecenie również żyłki, teraz mam coś topornego 0,20mm lub 0,22). No i chcę zakupić również spinning, typowo na okonie. Możew przyszłości mniejsze szczupaki. Będzie to mój początek z tą metodą połowu. Długość o jakiej myślałem to 2,40-2,70. Cw 3-15? Cena adekwatna jak w zestawie spławikowym. Łowię tylko na jeziorach i stawach. Dziękuję za propozycje.
 10. Witam. Chciałbym kupić zestaw do łowienia splawikowego do 200zl tj; wędka, kołowrotek, żyłka. Wędkować będę na jeziorach i stawach z brzegu. Wędkowanie amatorskie, rekreacyjne, a więc ryby małe. Byłbym wdzięczny gdybyście podali jakieś propozycje. Dziękuję i pozdrawiam
×