Jump to content

Jaź, jak i na co łowić?


19tracer94
 Share

Recommended Posts

znajomi lowia tylko na groch. i w rzece i na stalej wodzie. na rzece pater noster a na jeziorze grunt albo splawik. najlepiej biora na wiosne. jak dorwe zdjecia to wystawie. jazie do 3 kg i leszcze 4 kg. groch dziala. nie lowie na to ale sam widzialem. piekne sztuki wracaly do wody. pozdro

Link to comment
Share on other sites

Zdarzyło mi się łowić jazie na Norweskich wodach.

Łowiłem je na pływającą na powierzchni wody skórkę od chleba.Jazie przeważnie pływały ławicami, a żerowały przed zachodem słońca. 

Jak znajdę jakieś archiwalne foto :) , to dodam do tematu. 

Link to comment
Share on other sites

name="19tracer94" post="9102"

a wiem że na zbiorniku na którym często wędkuje znajduje się tego od groma, Jeżeli jest tak jak piszesz, to cudów nie ma, brać musi. Oczywiście nie zawsze, i nie wszędzie. Większość swoich jazi, złowiłem bolonką na przepływankę w Warcie. Zawsze jako przyłów, przy okazji łowienia płoci czy leszczy. W wodach stojących,(starorzecza) także wchodziły w zanęty płociowe czy leszczowe. Łowiłem je na białe i czerwone robaki, pszenicę i kukurydzę. Nie wiem nic o zbiorniku na ktorym łowisz. Jeżeli jest to zbiornik przepływowy, szukaj jazi w pobliżu nurtu. Wszędzie tam, gdzie coś się z wodą dzieje. Napewno nie będzie go w linowo-karasiowych zatokach. Na jazie dobrze działa dodatek pieczywa fluo w zanęcie. Techniki połowu, wszystkie spławikowe i feder. Pozdrawiam i połamania.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Ja teraz miałem przyjemność wyjąć jazia z okolic kanału piastowskiego w Świnoujściu. Jednak, to był czysty przyłów, 10 cm brakowało do wymiaru, bo wzioł na obrotówkę MEPS-a srebrną 2. Koledze wzioł też jeden na gumkę przeźroczysta z brokatem. Nigdy jazia na spina nie miałem, na spławik owszem ludzie łowią, ale na MEPSA???? Jaź chyba ryba stadna, jak wejdzie ławicą, można ja łowić kilka krotnie dobrze mówię?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...