Jump to content

stawny

Forumowicz
 • Content count

  561
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

180

2 Followers

About stawny

 • Rank
  Profesjonalista
 • Birthday 02/16/1988

Kontakt

 • Strona WWW
  przyrodnikwielkopolski.flog.pl
 • GG
  34061802

Wędkarstwo

 • Lubię
  Wędkarstwo spinningowe
  Wędkarstwo spławikowe
  Wędkarstwo gruntowe
 • Mój rekord
  Lin 3 kg staw Gościno

Informacje o profilu

 • Imię
  Maciej
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Poznań PZW Koło nr. 6 Dopiewo/Świnoujście
 • Zainteresowania
  Wędkarstwo, fotografia, muzyka, podróże

Recent Profile Visitors

4961 profile views
 1. Witajcie, Chętnie odkupię od kogoś, wydanie (styczeń) 01/2015 Wędkarski Świat. Jeśli ktoś posiada ten numer, i może go odsprzedać, to proszę o kontakt na forum, lub email: c.maciej@o2.pl Pozdrawiam Stawny
 2. stawny

  Przypon na okonia.

  Dziś kupiłem w Brico u siebie
 3. stawny

  Spinning do dalekich rzutów.

  Nie jest też mega drogi widać.
 4. stawny

  Spinning do dalekich rzutów.

  Fajny ten Kongerek!
 5. stawny

  Spinning do dalekich rzutów.

  Ja wolę żyłkę, miałem plecionkę raz, ale po poplątaniu, i bawieniu się z łączeniem z podkładem dałem spokój. Teraz mam kołowrotek do kupienia pod jigowe wędzisko i zwykły spin. Jakoś ten od Jaxona mi źle żyłę nawija i omotki robi na szpuli. Chcę zmienić na Yorka tym razem.
 6. stawny

  Spinning do dalekich rzutów.

  Przy wędzisku 270 i 300, to kręcioł w rozmiarze: 300, 2500, 3000 chyba starczy. Mniemam, że inni tutaj lepiej rozmiar i markę Tobie wskarzą. Podobno York się nieźle teraz promuje, i robi już dużo lepszy sprzęt niż kiedyś. Chcesz łowić, na blachy i gumy? Pleciona czy żyła?
 7. stawny

  Spinning do dalekich rzutów.

  Kup kija od 10-40 cw. Obsłuży większość cięższych przynęt gumowych oraz blach. Lepiej 270 albo 300 cm kupić długości. Zobacz Mikado i lepsze wędziska z serii od Jaxona.
 8. Owocowa plaża w Zborowie, zlokalizowana jest w gminien Dopiewo pod Poznaniem. Plaża plus sezonowe kąpielisko, jest w okresie wrzesień-maj udostępnione wędkującym. Dla spinningisty najbardziej interesujący jest pomost, który wychodzi kilkanaście metrów w toń wody. Dzięki pomostowi spinningiści mogą oddawać długie rzuty w jezioro. Dno jeziora jest raczej czyste z lekkim mułem, roślinność podwodna jest bardzo skąpa miejscami tylko występuje. Za pomostem dno opada, do głębokości powyżej 190 cm, i więcej. Kolejnym godnym uwagi miejscem na plaży, jest pas trzciny, oraz zatoka gdzie woduje się łodzie. Rybostan samego jeziora jest dość urozmaicony. Opis całego Niepruszewskiego znajdziemy w internecie. Warto tutaj jeszcze nadmienić, że jezioro jest określane mianem sandaczowym. Populacja sandacza jest spora , tylko trzeba dobrać przynęty, i miejsce. Ryby drapieżne chyba bardziej reagują, na przynęty metalowe niż gumowe. Polecam cięższe główki i blachy do 20 g. Trzeba daleko wysłać wabik. Działają kolory fluo i naturalne. Warto gdy nie wieje wiatr, oddać kilka rzutów spinningowych w toń, bo miejsce na owocowej plaży dla wędkarza jest bardzo zachęcające, a ryby tu jeszcze dostatek.
 9. Byłem od 11.00 do 13.00 na plaży nad j. Niepruszewo. Pierwsze rzuty ryb nie dały. Przed końcem po zmianie na fluo obrotówkę 3, i rzutach w toń z pomostu, zameldował się okoń 21 cm. (ładnie walczył). Na koniec znowu 20 cm pike, tym razem na srebrną algie. Miałem jedno piękne branie, ale mi rybsko się spieło. Ogólnie fajne ryby Jutro chyba zmienię kija na jig, i polatam z gumkami.
 10. Ja na Jaxa Tryton 210 jig 3-12 używam do 5 g. wirówki, i jest ok. Jak miałem Cormorana I-cor four od 3-12, to tylko lepiej w dolniku dreszcz było czuć. Jaxon jig spin, to hymm wady i zalety, jak każda węda
 11. Ja korzystam z WŚ i WW plus poczytna książkowa literatura. Oprócz prasy, bardzo lubię dobre stare kino wędkarskie, jeszcze na kasetach VHS. Mam Kolendowicza i Taszarka z DAM/Cormoran filmy. Jesienne szczupaki i W poszukiwaniu okonia na spinnig. Można pomarzyć, o tamtym sprzęcie i rybach. Zresztą stare filmy i prasa archiwalna nieźle uczą, ale nad wodą musisz to próbpwać, lub modyfikować wiedzę nabytą. Oglądaliście te filmy z K i T?
 12. stawny

  Przypon na okonia.

  Jeśli mowa o delikatnych agrafkach z przyponem, to zna ktoś producenta takowych delikatnych. Ja wczoraj fluocarbon yorka kupiłem 25 cm do 9 kg. Wczoraj dopakowałem raczki gumowe, może jak nie zwykły twister i ripper, to raczek
 13. stawny

  Przypon na okonia.

  Alex, ja na ten przypon co jest na foto ale stary, miałem 3 obrotówkę założoną, i okoń na żwirowni uderzył. Chyba raczej, ten wolfram będzie niewidoczny, bo woda jest zmącona w jeziorze.
 14. Jeśli okonie się ruszyły, to zaatakuje z pomostu i plaży, nad moim jeziorem. Chyba delikatne jigowe wędzisko, na gumki będzie dobre. Przeryłem regulamin kąpieliska, i od września do czerwca, jest możliwe wędkowanie z plaży oraz pomostu. Jak piszą w książkach, to okonie lubieją z głębokiej wody na plaże po drobnicę wypad robić, i pod pomostami potem stać. Może grubsze się trafią plus szczupak? Jeśli ze żwirowni nie biorą, może z innej wody? Taki mój mikro zestaw: hak 8, gumka, oraz 4 g czeburaszka hymm?
 15. Piękne klimaty nad naszą Wartą
×