Jump to content

Jaka wędka do 250/300PLN


Recommended Posts

Witam, jako ze jestem nowy na forum to na początek chciałem się przywitać. Zaczynam przygodę z spinningiem. Poszukuje wędki spinningowej do 250/300PLN wraz z kołowrotkiem. Przeznaczone na okonia i szczupaka. Łowienie z brzegu na rzece oraz nad jeziorem. Więcej informacji nie podam bo się nie znam. P.S dziękuję z góry za odpowiedzi.

Link to comment
Share on other sites

Albo okoń albo szczupak... nie do pogodzenia jedna wędka do komfortowego łowienia obu gatunków.

Typowa wędka na okonia to CW (ciężar wyrzutu) 1-5g do 2-10g. Do tego cienka plecionka o wytrzymałości do 3-4 kg, najczęściej przypon z fluorocarbonu...
Typowa wędka na szczupaka to CW 10-30g do 15-50g. Do tego plecionka o wytrzymałości powyżej 10 kg z przyponem stalowym...

Jeśli chcesz łowić cokolwiek mało komfortowo licząc bardziej na łut szczęścia to szukaj wędki 5-25g i kołowrotka w rozmiarze 3000 z przednim hamulcem. 

Link to comment
Share on other sites

Cześć, też jestem nowy na forum.

Ostatnio kupiłem sobie okoniówkę od mikado z serii bixlite lightspin ( dł. 235) i spasowałem ją z shimano fx w rozmiarze 2500 (brał bym na spokojnie 2000 ale nie było:( ). I na to żyłka 0.26 (po czasie wybrałbym plecionkę). 

 

Polecam ci takie combo bo jak na razie nie miałem żadnych problemów a z samą wędką zmieścisz się nawet w 200zł. Fajna, lekka wędka na start bo nawet większe szczupaki złapiesz. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...