Jump to content

FishingWithAce-Okuma Black Rock - recenzja


Recommended Posts

Witajcie!

Okuma Black Rock - Zanim przejdę do rzeczy kilka słów o niedawnej przeszłości.

3-4 lata temu, zrezygnowałem z połowów na jeziorze Isąg. Bardzo słabe brania w porównaniu ze wcześniejszymi latami, ciągłe zmiany przepisów i brak łódki, sprawiły, że poza wiosennymi leszczami i kilkoma wyprawami w roku, omijałem to jezioro szerokim łukiem. Mnóstwo ludzi wędkowało w tamtym czasie na jeziorze, pływając między sieciami rybaków i żakami kłusowników. 
Mniej więcej w momencie kiedy przestałem tam łowić, opiękę nad jeziorem zaczął sprawować konserwator przyrody i wszystko zaczęło się poprawiać. Teraz po tych latach widać efekty, które można zobaczyć na zdjęciach i relacjach. W każdym bądź razie...

Nie miałem dostępu do dużego jeziora, więc doszedłęm do wniosku, że zmaksymalizuje przyjemność z łowienia niedużych ryb, na zbiornikach mniejszych, położonych w okolicy, które znałem doskonale. Dużym sukcesem jest i było złowienie tutaj wymiarowego szczupaka, czy ponad 25cio centymetrowego okonia, a chęci do łowienia miałem mnóstwo. Wybrałem się więc do sklepu i kupiłem wędzisko Shimano Alivio 3000 SS. Bardzo fajna delikatna wędkeczka, świetnię mecząca ryby, super praca - ale więcej o tym, kiedy będę pisał opinie o niej. W zeszłym roku, miałem niegroźny rowerowy wypadek niedaleko jeziora. Niestety Alivio mocno ucierpiała w tym wypadku i zostałem bez okoniówki. 

Na początku tego roku, wybrałem się po raz kolejny do sklepu wędkarskiego, zastanawiając się nad naprawieniem Shimano. W tym roku jednak wróciłem na jezioro Isąg i łowiłem głównie z łodzi, gdzie 3metrowa, bardzo delikatna wędka, nie była zbyt komfortowym rozwiązaniem. Zapytałem więc sprzedawcę o delikatne, lecz mocne okoniówki, które pozwolą mi cieszyć się nawet niedużą rybą, a jednocześnie poradzą sobie z przyzwoitym szczupakiem. 

Na stole wylądowało kilka wędzisk. Od bardzo delikatnych, po CW nawet do 30 g. Wszystkie z nich były ciekawe, ale w oko wpadła mi BLACK ROCK - OKUMY. Wędka bardzo delikatna, niesamowicie leciutka i cudownie leżaca w ręku. Szybko moją uwagę przykuł CW - 5-25 g. Zdziwiło mnie to dosyć mocno, bardzo delikatna wędeczka z takim dużym CW? Po krótkiej rozmowie okazało się, że wędka mimo swojej delikatności jest bardzo wytrzymała, najmocniejsza w obecnej wtedy ofercie. 
Poza świetną kolorystyką, która bardzo przydała mi do gustu, wykonaniem wędziska, przelotek i uchytu, bardzo ważnym i dużo dla mnie znaczącym elementem, był karpiowy wręcz dolnik. Bardzo długi jak na okoniowe wędziska, pozwala na bardzo dalekie wyrzuty nawet leciutkimi przynętami. 

Kilka danych technicznych:

CW 5-25 g
Długość 245 cm.
Akcja - Fast.
Power - med-light ( chociaż na prawdę czułość tej wędki jest niesamowita )

Duże, mocne przelotki, zaczep na przynęty przy uchwycie, bardzo fajny i wygodny montaż kołowrotka. Wszystko wygląda bardzo dobrze. Nie chcę podawać za dużo technicznych danych, to nie reklama producenta, tylko opinia wędkarza, także przejdę do dalszych informacji.

Przez cały sezon letni używałem tej wędki do walki ze szczupaczkami. Jak widać z resztą na filmikach, wędka sprawuje się genialnie. Jest na tyle mocna, że szczupaki można zaciąć nawet z dużej odległości, a zarazem tak delikatna, że świetnie trzyma nawet małe okonie. W tym sezonie wyciągnąłem na nią ponad setkę szczupaków i trzy razy tyle okoni. Od 20 centymetrów po 60cio centymetrowe esoxy i od kilkucentymetrowych do około 30to perca fluviatilis. 
W zestawie z nią używałem zazwyczaj plecionki 0,10, zamiennie z 0,14 żyłką. Myślę, że będzie sprawować się świetnie w przyszłym sezonie, podczas testowania i MAM NADZIEJĘ łowienia okoni na koguty naszej produkcji, oraz średniej wielkości gumki, wahadłówki, obrotówki i woblery. 
Jest to świetna wędka do łowienia przede wszystkim na średnie przynęty ( mimo, że łowiłem na nią również bardzo dobrze, na paproszki na jednogramowej główce ), prace średnich obrotówek i małych wobleróków, są dobrze wyczuwalne, a jednocześnie nie przeszkadzają w wyczuwaniu nawet najdelikatniejszych brań. 
Dodatkowo mocniejsza szczytówka pozwala na bardzo precyzyjne podawanie przynęt, oraz świetną wyczuwalność podczas prowadzenia przynęty pojedyńczym i podwójnym podbiciem.
Wracjąc na chwilę do bardzo delikatnej Shimano Alivio - na pewno na późnowiosenne i letnie okonie, wzdręgi i leszcze ( a także na 'robaczywy spining' o którym napiszę niedługo ) będę zabierał obydwie wędki. Świetnie się uzupełniają. Mając je w łodzi, wiem, że każda rybka da mi satysfakcje, a i z większymi nie będe miał problemu.

Bardzo polecam Black Rocka, jestem zadowolony z wyboru i na pewno zobaczycie tę wędkę na jeszcze niejednym filmiku, z pięknymi rybami.

 

 

Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
 
 
Link to comment
Share on other sites

Black rock już od jakiegoś czasu jest na rynku, nie tylko Polskim. Robi spore zamieszanie i zyskuje na popularności coraz bardziej, wychodzą nowe modele i propozycje na 2013. Także tylko czekać i korzystać bo ta seria jest świetna!!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...