Jump to content

kołowrotek do match za rozsądną cenę


qazwsx91
 Share

Recommended Posts

Witam,

 

Przymierzam się do kupna kołowrotka matchowego. Mój przedział cenowy to 100-150zł. Zastanawiałem się nad następującymi modelami:

 

Cormoran Corcast 4 Pi 1500

Cormoran Corcast Super Jet 4Pi 2500

Daiwa Crossfire 1500A

Shimano Catana 2500FA

Shimano Catana 1000FB

 

Kołowrotek dobieram do wędki Mikado Temptation match 390. 

Jestem otwarty na wszelkie propozycje innych kołowrotków.

Edited by wind
edycja linków
Link to comment
Share on other sites

Napisz jeszcze jakie ryby chcesz łowić i na jakim łowisku. Z tych, które przedstawiłeś do dyskusji pochyliłbym się nad nr 2 i 4, pozostałe są za małe. Ale wiele zależy od przewidywanych zdobyczy.

Link to comment
Share on other sites

Wędka ma być uniwersalna, jeśli można to tak nazwać:) Zamierzam teraz łowić w rzece płocie, jazie, klenie, a potem w okresie letnim i jesiennym w stawach ryby karpiowate, których masa nie przekracza 3-4kg. Nie łowię na jeziorach, ani w dużych rzekach. 

Naczytałem się dużo na temat kołowrotków marki Cormoran, ponieważ według mnie są bardzo interesujące, ale opinie nie były zbyt pochlebne na tańsze modele. To samo wyczytałem o kołowrotkach Daiwa. 

 
Link to comment
Share on other sites

Niektórzy stosują zbyt małe kołowrotki, do określonej metody(rzeczny spin, feeder) i później "wieszają psy " na danej firmie, ze produkuje buble. W technikach spławikowych,trzeba sie bardzo starać żeby zajeźdźić nawet tani kołowrotek. Podobnie jak Wind, radził bym zakup większego modelu 2500 a nawet 3000. Konkretnej firmy nie proponuję, ale kupując zwróć uwagę na kilka istotnych rzeczy. Hamulec musi działać bardzo płynnie, dobrze aby był przedni, ale to już moje subiektywne zdanie. Im większa średnica szpuli, tym lepiej. Wtedy żyłka schodzi z mniejszymi oporami. Dobrze żeby to był kołowrotek typu match, z płytką szpulą. Odpadają wtedy kombinacje z podkładem. Wskazane żeby chwyt korbki był wygodny i dość duży, a nie jakaś miniaturka. Przełożenie kołowrotka pomijam, bo to według mnie sprawa drugorzędna.

Link to comment
Share on other sites

le opinie nie były zbyt pochlebne na tańsze modele.

 

Generalnie tąńsze serie jakiejkolwiek firmy miewają słabą opinię. Wynika to z tego, że wędkarze oczekują jakości jak przy najwyższych seriach. Często też sami niszczą sprzęt uzywając go niezgodnie z przeznaczeniem.

 

Dobrze żeby to był kołowrotek typu match, z płytką szpulą

 

Właśnie wybieram dla siebie kołowrotek do matcha i szukam właśnie takiego o jakim wspomina Ozet.

Link to comment
Share on other sites

Posiadam jeden kołowrotek Shimano Catana 1000 i jestemz niego bardzo zadowolony. Jest już po 2 sezonach i dał kilkunastu karpiom powyżej 3kg jak i również prawie 5kg amurowi. Jednak miałem w rękach rozmiar 2500 i wydaje mi się za duży, może to tylko moje odczucie w racji tego, iż posiadam rozmiar mniejszy.

Właśnie wybieram dla siebie kołowrotek do matcha i szukam właśnie takiego o jakim wspomina Ozet.

Jeśli mogę wiedzieć w jakim kręgu, jakich firm poszukujesz i jakich modeli? :)

Link to comment
Share on other sites

Mam ochotę zaryzykować z firmą Cormoran jednak do tej pory nie miałem styczności z żadnym z modeli tej firmy... Wiem, że Shimano Catana to porządny kołowrotek jak na ten przedział cenowy oczywiście i kupno go wiążę się raczej w pewnością dokonania pewnego zakupu.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...