Jump to content

Początek

Climber
 Share

Recommended Posts

Witam.

Pewnie moje pytanie będzie banalne, głupie i oznaczało, że jestem leniem któremu nie chce się głębiej pokopać w internecie ale...  Oto one:)

Co zrobić aby rozpocząć uczciwie przygodę z wędkarstwem?:)

Konkretnie co jest mi potrzebne aby legalnie zacząć łowić? Czy są jakieś obowiązkowe kursy? Karty wędkarskie, karty członkowskie. Na czym polega opłacanie składek i gdzie się to robi?

Wiem, że można wszystkie te informacje odszukac na specjalnych portalach ale jeśli mógłby ktoś mi to przedstawić tak w pigułce to byłbym bardzo wdzięczny:)

Pozdrawiam:) 

Climber najpierw udajesz się do najbliższego koła PZW gdzie podchodzisz do egzaminu ustnego. Po zakończonym sukcesywnie egzaminie uiszczasz opłatę za egzamin ( u mnie w wojewodztwie wynosiła 20zł). Otrzymujesz dokument zdania egzaminu i udajesz się z tym dokumentem oraz z 1 zdjęciem do Starostwa Powiatowego w którym najpierw wypełniasz wniosek o kartę wędkarską, uiszczasz opłatę urzędową w wysokości 10zł i tam wydają Tobie kartę wędkarską. Teraz pytanie: Czy chcesz być członkiem PZW? Jeżeli tak to udajesz się do najbliższego koła lub miejsca w ktorym sprzedawane są zezwolenia wędkarskie (najczęściej są to sklepy wędkarskie) i tam uiszczasz opłatę na wody nizinne lub nizinne i górskie lub same górskie+opłatę za legitymację 5zł+opłatę członkowską bodajże 65zł +wpisowe 25zł( opłata jednorazowa jezeli będziesz płacił składki regularnie raz w roku)+dajesz 1 zdjęcie do legitymacji. Otrzymujesz dokumenty takie jak zezwolenie na wody nizinne lub górskie lub na te i na te oraz informator, rejestr połowów, legitymację członka PZW. 

Jeżeli nie chcesz wstępowac do PZW to do łowienia wystraczy Ci sama karta wędkarska ale musisz przed każdym wyjazdem na łowienie wykupić pozwolenie dzienne u organu ktory opieuję się danym łowiskiem.

Myślę, że to tyle jeżeli napisałem coś źle to proszę o poprawienie mnie:)

Pozdrawiam

Zagadnienia ktore obowiązują Ciebie jako wędkarza-amatora otrzymasz w pierwszym lepszym kole wędkarskim PZW. Ja np. poszedłem spytałem się z czego mam się przygotować po czym Pani dała mi Informator wędkarski 2013 i tam masz Regulamin amatorskiego Połowu Ryb, Regulamin amatorskiego Połowu Ryb oraz Regulamin wód okręgowych. Dowiesz się tam wszystkiego co jest niezbędne początkującemu ale również i zaawansowanemu wędkarzowi:)

Tutaj jest link  koledzy z forum również opisywali wszystkie informację związanie z wyrobieniem uprawnień na wędkowanie. Taka porcja informacji powinna się Tobie przydać. :)

Pozdrawiam

Edited by wind
edycja linku

i tam uiszczasz opłatę na wody nizinne lub nizinne i górskie lub same górskie+opłatę za legitymację 5zł+opłatę członkowską bodajże 65zł +wpisowe 25zł

Czyli jak dokonam opłaty to mogę łąpać na każdych wodach czy tylko w wybranym okręgu ?