Jump to content

Pomoc, pierwszy sprzęt.

Recommended Posts

Witam. Chciałbym prosić Was abyście mi pomogli, wybrać jakąś wędkę. Nie jestem wędkarzem czy coś ale tak od czasu do czasu skoczę nad staw. Chciałbym łapać karpie, liny, karasie, leszcze, okonie, płotki - coś z tych ryb. Żadne jakieś tam okazy, zwykłe rybki, że tak powiem. To dopiero mój początek dlatego nie chce dużo wydawać na sprzęt. Moglibyście podać jakieś linki? Dotychczas miałem wędki z bazaru ale pękał kij, zrywała się żyłka itp. Od razu mówię, że mam na to około 100zł.

miałem wedke z bazaru i lepiej mi się łapało niż na jakims kongerze przelotki mi się poodklejały jakby był przyklejone gumą arabską szczytówka złamana ja się zraziłem do firmowego sprzętu lepiej kupic coś taniego i wymienić 2x jeśli chodzi o długośc to wole 4m niż 3,6m.

W przypadku braku środków finansowych cóż można wybrać sensownego?

Tanie wędki z reguły to kompozyty albo szklaki...

Materiały o wyższej zawartości węgla, o większej wytrzymałości, lżejsze muszą kosztować.

To samo jest z kołowrotkami.

Jeżeli chcesz kupić coś na łożyskach a nie na tulejkach to koszt na pewno będzie stosownie wyższy.

Trudno doradzić coś co spełniałoby życzenia łowienia karpia w granicach 100zł.

To silna ryba, która potrafi złamać wędki i porwać słabszy zestaw.

W tej cenie można wyrwać jakiegoś bacika albo poszukać coś w zestawie.

Większa ryba zerwie Ci cienki przypon na bacie ale już np quiver, feeder, czy wędka z drgającą szczytówką i jakimkolwiek kręciołkiem da szansę utrzymać rybkę na kiju.

Można wędkować z koszyczkiem lub ze spławikiem.

Lekka, drgająca szczytówka z waglerem też da Ci sporo satysfakcji.

Moim zdaniem warto poszukać czegoś używanego na aukcjach albo platformach wędkarskich.

Do lekkiego wędkowania używałem krótkiej 3 - 3,30m składanej wędki typu quiver, feeder.

Sprawdzały mi się na płytkich i głębszych łowiskach.

tak jak grzybek , lekka wedka , picker 2czesciowy , da rade jak i splawiczek tak grunt , lekki 5-25g wyrzutu wystarczy jesli dobrze poszukasz kupisz jakiegos madrego za okkolo 80 zł tyle ze później pozostaje Ci kołowrotek a to minimum 50 zł zeby to w miare "chodziło" Konger Fishing Patrol TM Picker 300/40 tu masz wedeczke. niektorzy wedkarze by mnie pewnie ochrzanili za takie podescie ale z twoim budzetem ciezko cos dobrac jesli chodzi o np Karpie.

Edited by wind
edycja postu

• 4 months later...